Klasyczne baśnie Disneya 9 "Śpiąca Królewna" - dziś premiera

Dziś poza Niezwykłymi losami Sknerusa McKwacza do księgarń trafiły też dwa inne komiksy Disneya. Jednym z nich jest kolejna adaptacja filmu animowanego Disneya z cyklu Klasyczne baśnie Disneya. Dziś do sprzedaży trafił już dziewiąty tom serii - Śpiąca Królewna, który zawiera komiks oparty na animacji z 1959 roku. Wydanie można też kupić na Egmont.pl.

Adaptacja filmu Disneya po raz pierwszy po polsku została wydana w ramach kolekcji Disney Komiks, a stworzyli ją Régis Maine i Mario Cortes. Jest to jedna z wielu adaptacji filmów Disneya, które powstały na zlecenie wytwórni pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów, w tym wypadku komiks także pojawił się w lekko odświeżonej wersji.  

W najnowszym albumie pojawiła się zapowiedź kolejnego tomu, którym będzie Piękna i Bestia. Biorąc pod uwagę, że zapowiedź komiksu nie pojawiła się w najnowszym katalogu Egmontu, najpewniej komiks trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku. W środku pojawi się adaptacja filmu z 1991 roku, która już jakiś czas temu została wydana po polsku. Warto dodać, że w najbliższym czasie pojawią się też inne tytuły oparte na filmach Disneya - dziś do sprzedaży trafił trzeci i ostatni tom Samuraja i Sticha, a w lipcu kolejne komiksy popularnonaukowe

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru