Gigant Poleca Extra 2023-05 "Galaxy III" - zapowiedź - Mouse Trek, Pezzin i Carpi

18 lipca pojawi się kolejny tom Giganta Poleca Extra i będzie to już trzecie wydanie tej serii poświęcone kosmicznym opowieściom. W trzecim tomie Galaxy pojawi się ponad 300 stron komiksów o tej tematyce, w tym kontynuacja Mouse Treka i kilka innych, równie ciekawych historyjek. Cena okładkowa tomu to 24,99 zł.
Wydanie jest oparte na 3. tomie niemieckiej miniserii LTB Galaxy, która oryginalnie składała się z 6 tomów. 

W przeciwieństwie do dwóch pierwszych tomów, trzecie wydanie praktycznie w całości będzie zawierało historie należące do większych serii. Jedyną pojedynczą historią jest klasyczna historia Carpiego o Donaldzie. Większość tomów natomiast zajmą historie z cyklu Topolino e le cronache della frontiera, serii rozgrywającej się w odległej przyszłości, która opowiada o różnych kosmicznych przygodach Mikiego, Goofy i reszty bohaterów. Najpierw o ich losach w kosmicznej akademii, a później także o ich dalszym życiu. Seria napisana przez Pezzina zebrała świetne recenzje we Włoszech czy w Niemczech, a po polsku pojawi się w całości w 3. i 5. tomie Galaxy.

Wydanie domknie nowa historia z serii Mouse Trek, komiksu Enny i Periny mocno nawiązującego do seriali spod marki Star Trek. Tym razem to będzie początek zupełnie nowej opowieści, której kolejne części będą pojawiać się w następnych wydaniach z cyklu Galaxy. Miejmy nadzieję, że pojawią się one jak najszybciej w sprzedaży.

W połowie lipca do sprzedaży trafi nie tylko nowy Gigant Poleca Extra, ale też kolejny tom Giganta z okładką zainspirowaną serią Indiana Jones, a także MegaGiga z setkami stron historii o tematyce lotnictwa. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. szkoda że jako pierwszą serię Pezzina w całości dostaniemy kroniki, a nie Le Tops Stories albo pewnego razu w Ameryce, ale i tak czekam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spodziewałem się tego dzisiaj

  OdpowiedzUsuń
 3. Słabe są te galaxy. Jedyne Mouse Trek warte uwagi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pezzin rzadko zawodzi, więc radzimy sięgnąć po 3.

   Usuń
  2. czytałem druga część galaxy i muszę powiedzieć że trochę są słabe

   Usuń
  3. I tak raczej kupię, bo z zasady kupuje prawie wszystko z Kaczkami i Myszami. A co do drugiej części ta początkowa seria o siostrzencach- nie dało sie przez to przebrnąć. Lubie bardzo czytać, nie tylko komiksy. Ale to była lektura, która wprost meczy.

   Usuń
  4. Ja osobiście 2 część Galaxy kupiłem tylko dla Mouse treka

   Usuń
 4. Już się gubię w tych Gigantach. Szkoda, że nie mają prenumeraty na wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 5. ale jaja! nie wiedziałem z wypadnie trzecia część galaxy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela