Warto wydać #19: Eustazja Tost

Andrea Castellan, znany bardziej Casty, od wielu lat tworzy doskonałe komiksy z Mikim. Wiele z nich było wydanych w Gigancie, ale sporo, szczególnie te najdłuższe i najciekawsze, nadal nie pojawiły się na polskim rynku. Szczególnie warto zwrócić uwagę na jedną postać.

Eustazja Tost, archeolożka, przyjaciółka Mikiego i Goofiego, to jedna z najpopularniejszych postaci stworzonych przez Castiego, a komiksy z nią w roli głównej są uznawane za jedne z najlepszych komiksów włoskiego twórcy. Wyróżniają się niezwykle ciekawymi przygodami połączonymi z dawką historii oraz nieszablonowych zwrotów akcji. W Polsce  pojawiły się tylko cztery pierwsze z pięciu komiksów z Eustazją, dodatkowo były one rozrzucone po różnych Gigantach wydanych na przestrzeni prawie dekady. A szczególnie trzy historie podejmujące wątek Atlantydy są dość zwięzłą historią, którą polski czytelnik powinien poznać w całości.

Warto dodać, że komiks rozpoczynający wątek Atlantydy w najbliższym czasie pojawi się w serii z komiksami Giorgio Cavazzano. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ to właśnie Cavazzano narysował trzy pierwsze komiksy z Eustazją, kolejne dwa, będące ich bezpośrednią kontynuacją, już sam Casty. Z tego powodu tym bardziej warto zainteresować się nową włoską edycją wydaną w ramach Thriller Collection, serii skupiającej się na różnych komiksach Castiego, gdzie w dwóch tomach, 2. i 3., wydano wszystkie dotychczasowe komiksy z Eustazją. Są to 144-stronicowe tomy, które poza komiksami zawierają liczne dodatki. Może byłoby też połączyć je w jeden, prawie 300-stronicowy tom, zbierający wszystkie komiksy o Eustazji.

W Thriller Collection pojawiają się też inne doskonałe komiksy Castiego, chociażby pierwszy tom zebrał razem dwa historie z Umą, agentką z przyszłości, które swego czasu zostały wydane po polsku. Seria dopiero kilka miesięcy temu zaczęła być wydawana, więc można się spodziewać, że w najbliższych miesiącach pojawiają się tomy z kolejnymi doskonałymi komiksami Castiego.


A co wy sądzicie o tym pomyśle? Bylibyście nim zainteresowani, a może bardziej czekacie na inne wydania? Wszelkie zastrzeżenia i propozycje piszcie w komentarzach.

Źródło ilustracji: Disney Publshing Worldwide 

Komentarze

 1. egmoncie, do dzieła

  OdpowiedzUsuń
 2. pierwsza w kolejce do wydania: kolekcja roczników kaczora donalda. stoprocentowy bestseller

  OdpowiedzUsuń
 3. A dla mnie ta postać nie jest jakaś na tyle interesująca i charakterystyczna, żeby ”chciec więcej”

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo, ale i tak bym kupował lol

   Usuń
 4. ja bym chętnie kupił jakieś wydanie zbiorowe Doubleducka

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru