Nauka z komiksem - przykładowe plansze z majowych tomów

Egmont w tym roku rusza z kopyta z popularnonaukowymi tytułami z bohaterami Disneya. 31 maja do sprzedaży trafią trzy pierwsze tomy z serii Nauka z komiksem, która łączy w sobie komiks z artykułami przedstawiającymi w ciekawy sposób wiedzę. Każdy z tomów zostanie wydany w formacie A4, w miękkiej oprawie, będzie liczył 64 strony, a cena okładkowa wyniesie 34,99 zł. A to nie będzie koniec, ponieważ na ten rok Egmont planuje jeszcze 4 kolejne tomy z serii.

Seria będzie dzieliła się na cykle, które będą różnić się poruszaną tematyką oraz postaciami. Galaktyki i planety. Początek wszystkiego  to tom z bohaterami Wielkiej Szóstki, który rozpoczyna cykl poświęcony zagadnieniom związanym z kosmosem. Kolejny album z tego cyklu zostanie wydany w lipcu.

Genetyka i ewolucja. Życie natomiast będzie poruszało tematy związane z biologią, szczególnie związane z genami i ewolucją gatunków. W tym wypadku tematy przedstawią postaci znane z cyklu Lilo i Stich. Kolejny album z tego cyklu jest na ten moment zaplanowany na wrzesień.

Trzecim zaplanowanym na ten miesiąc albumem jest Era dinozaurów. Straszne jaszczury, czyli dinozaury trias, który rozpocznie cykl poświęcony niegdyś żyjącym na naszej planecie stworzeniom. Głównymi bohaterami tego albumu będą dinozaury i Sztuciek z Toy Story. Kolejny tom z tego cyklu pojawi się w lipcu.

Za komiksy odpowiada włoski zespół twórców komiksów Disneya. Część twórców czytelnicy mogą kojarzyć czy to z kaczych komiksów, czy to z adaptacji filmów Disneya.  Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar