Kaczor Donald 2023-04 - zapowiedź - Midthun, Rota i Ferioli

Już za ciut ponad tydzień, 19 maja, do sprzedaży trafi 4. w tym roku i 1027. w historii numer Kaczora Donalda. Dzięki przykładowym planszom udostępnionym przez Egmont już teraz wiemy, jakie komiksy pojawią się w wydaniu, a będą to naprawdę ciekawe historie. Numer jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl

Jest to kolejne wydanie, w którym trudno zdecydować się, która historia zapowiada się najciekawiej. Numer otworzy komediowy komiks o Donaldzie i jego siostrzeńcach stworzony przez tercet norweskich twórców - Midthuna, Næruma i Løklinga, którzy od lat dostarczają dobre historie z kaczymi bohaterami. Ciekawie też wygląda komiks Kariego Korhonena z  Diodakiem w roli głównej, w którym pomysłowy wynalazca wymyśla przycisk drzemku. Natomiast Ferioli przygotował komiks, w którym Donald kupuje nową kosiarkę od domokrążcy, a od tego momentu zaczynają się dziać różne dziwne rzeczy.

W numerze nie zabraknie też myszy, których reprezentantem będzie letnia historia Rodriquesa o Mikim i Goofym tropiących Wielką Stopę oraz Zagadka Mikiego. A na dokładkę - kilka krótszych komiksów, w tym gagowa historia narysowana przez Marco Rotę, włoskiego mistrza komiksów Disneya. Natomiast jeżeli jeszcze nie macie obecnego wydania pisma, to warto nim się też zainteresować, ponieważ w nim także znajdziecie nie mniej ciekawe komiksy z kaczkami i myszami.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza Kaczorem Donaldem pojawi się też nowy tom Mamuta pełen historii rozgrywających się w średniowieczu. Jego premiera jest zaplanowana też na przyszły tydzień.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. ''Już za dwa tygodnie, 23 maja, do sprzedaży trafi 4. w tym roku i 1027. w historii numer Kaczora Donalda.''
  Tymczasem na stronie Egmontu widnieje data 19 maja. Ale na Komiksy Gigant jest 23. Ale z kolei na okładce KD nr. 3 jest 19. O co tu chodzi? Czyżby Egmont sam się pogubił z datą premiery? A może, co mniej prawdopodobne, ten numer trafi do spredaży w dwóch turach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS Dla mnie ten drugi komiks ze strony 15 to zdecydowanie ''Kierewiet'' Marco Roty. I styl Donalda pasuje do autora, i wygląd ptaka do tego komiksu.
   Z kolei ten ze strony 19, ''Przycisk drzemki'', to jest ''Snooze Button'' Korhonena.

   Usuń
  2. Hmmm... chyba jednak 19 maja. Mieliśmy starą rozpiskę z Egmontu i tam było o 23 maja, widocznie się to zmieniło.

   Usuń
 2. Twój pomysł z wydaniem pierwszych roczników Donalda jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę. Kolekcje Hachette pokazały że można zbudować sprzedaż na fali sentymentu czytelników tm-semic. Myślę że nawet można poszerzyć te zbiory o wcześniejsze Donald Duck, Mickey Mouse czy też Donald i spółka

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela