Kaczor Donald 2023-04 - dziś premiera - Midthun, Rota i Korhonen

Dziś do sprzedaży trafił 4. w tym roku i 1027. w historii numer Kaczora Donalda. Wydanie otwiera naprawdę ładna ilustracja Arilda Midthuna, a w środku znajduje się co najmniej kilka komiksów, które powinny przypaść do gustu czytelnikom. Poza kioskami numer jest dostępny także:
- na Empik.com
- na Egmont.pl

Midthun, Rota, Korhonen, Rodriques i Ferioli - tymi autorami można byłoby obsypać kilka wydań, a tu ich komiksy znajdują się w jednym, 52-stronicowym numerze. I każdy z nich wygląda ciekawie. Numer otwiera komediowy komiks o Donaldzie i jego siostrzeńcach stworzony przez tercet norweskich twórców - Midthuna, Næruma i Løklinga. Ciekawie też wygląda komiks Kariego Korhonena z  Diodakiem w roli głównej, w którym pomysłowy wynalazca wymyśla przycisk drzemki. 

Kataloński twórca świetnych opowieści z kaczkami i myszami, Ferioli przygotował komiks, w którym Donald kupuje nową kosiarkę od domokrążcy, a od tego momentu zaczynają się dziać różne dziwne rzeczy. W numerze nie brakuje też myszy, których reprezentantem jest letnia historia Rodriquesa o Mikim i Goofym tropiących Wielką Stopę oraz Zagadka Mikiego. A na dokładkę - kilka krótszych komiksów, w tym gagowa historia narysowana przez Marco Rotę, włoskiego mistrza komiksów Disneya.

Dodatkiem do nowego numeru jest minibilard, natomiast na kolejny numer Kaczora Donalda będziemy musieli poczekać do 7 lipca. Czy w nim też pojawi się tyle ciekawych historii? Oby. Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza Kaczorem Donaldem premierę miał nowy tom Mamuta pełen historii rozgrywających się w średniowieczu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Najbardziej chyba podobał mnie się komiks Korhonena. Na drugim miejscu komiks ,,Koszenie i grabienie" Ferioliego. Pod względem rysunków także komiks ,,W leśnej głuszy".
  Co do komiksu Midthuna to jest całkiem w porządku chociaż porównując do innych komiksów tego twórcy to jak dla mnie ten komiks sytuuje się raczej w tej ,,trochę słabszej" połowie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej chyba podobał mnie się komiks Korhonena. Na drugim miejscu komiks ,,Koszenie i grabienie" Ferioliego. Pod względem rysunków także komiks ,,W leśnej głuszy".
  Co do komiksu Midthuna to jest całkiem w porządku chociaż porównując do innych komiksów tego twórcy to jak dla mnie ten komiks sytuuje się raczej w tej ,,trochę słabszej" połowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie komiks Korhonena taki słabawy jest. Na siłę wypełniona badaniami snów znanych postaci, a Diodak od razu powinien wiedzieć, że zawiniła maszynka którą dał Sknerus owi.
   Reszta też przeciętna - Midthun mało logiczny,
   Najlepszy chyba faktycznie komiks "Koszenie i grabienie".

   Ale ogólnie numer dużo słabszy niż wynikało z zapowiedzi.

   Usuń
 3. Dla mnie „Koszenie i grabienie” najlepszy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)