Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 9 - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafił dziewiąty tom Czarodziejek W.I.T.C.H., disnejowskiego komiksu fantasy o młodych czarodziejkach, w którym znajdują się historie rozpoczynające piąty podcykl, czyli Magiczną księgę. 504-stronicowy komiks jest już dostępny w księgarniach, m.in. na Egmont.pl. ale też w Empikach. Jest to grubsze wydanie, dlatego jego cena okładkowa to 149,99 zł. Przykładowe strony z wydania znajdziecie tutaj.

Tom zawiera komiksy 49-56 o W.I.T.C.H. Historie zostały wydane pierwotnie w numerach 97-112 magazynu, które opublikowano w Polsce pomiędzy grudniem 2006 a lipcem 2007. Kolejne wydania zbiorcze zapowiedziano na sierpień i listopad, w listopadzie pojawi się też nowy komiks o czarodziejkach, o którym na razie nie są znane dokładne szczegóły.

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto.  

Czarodziejki W.I.T.C.H. - Księga dziewiąta
 Liczba stron: 504, Stron komiksów: 472

 • Dodatki:
 • Kto jest kim w WITCH? - 3 strony - artykuły
 • 14 całostronicowych ilustracji (po 2 na każdy komiks)

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Będzie dzisiaj lista premier na czerwiec 2023?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lista premier pojawia się zawsze pierwszego dnia miesiąca o 12:00.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka