Komiksowe premiery - sierpień 2022 - Czarodzieje, Binio Bill, Supersi i Filipina Lomar

Choć teoretycznie sierpień zwykle był miesiącem z większą ilością premier komiksowych niż lipiec, to tym razem jest odwrotnie. Po raz pierwszy od dawna w ciągu miesiąca pojawi się tylko jeden komiks Disneya, ale to tylko chwila przerwy przed mocną jesienią.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 24 sierpnia - Czarodzieje i ich dzieje 2 -89,99 zł - POLECAMY!
  Egmont kontynuuje wydawanie włoskiej sagi Wizards of Mickey opowiadającej o fantastycznych przygodach Mikiego i przyjaciół. Będzie to wyjątkowo gruby tom, liczący 472 strony i zawierający 2. część Mrocznej ery, najdłuższego komiksu z cyklu, którego początek zawarto w pierwszym tomie, Il Male Antico, trzy historie składające się na trzecią sagę o czarodziejach, a także Il nuovo mondo, czwarta sagę. W całości są to komiksy nigdy wcześniej niewydane po polsku. Więcej informacji o publikacji znajdziecie m.in. tu, a komiks jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 3 sierpnia (premiera opóźniona) - Disney Masters Vol 20: Donald Duck: 20,000 Leaks Under the Sea - 29,99 $ - POLECAMY!
  Drugie wydanie poświęcone Dickowi Kinneyowi i Alowi Hubbardowi, czyli dwóm amerykańskich twórcom, którzy najbardziej są znani ze stworzenia Dziobasa. W tomie znajdą się m.in. tytułowy komiks, ale też A Midsummer's Nightmareczy It's Only Money
 • 17 sierpnia - Uncle Scrooge: The Golden Nugget Boat: The Complete Carl Barks Disney Library Vol. 26 - 35,00$
  Tom zawierający komiksy o Sknerusie Carla Barksa z początku lat 60. Nie tylko tytułową historię, lecz także chociażby Mythtic Mystery, ale fani chyba najbardziej wyczekują na The Midas Touch, czyli słynny pierwszy komiks z Magiką i Matyldą Stempel.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 8 sierpnia - Martwy punkt 1: Próba Obserwatora - 59,90 zł
  Pierwszy tom komiksu Hamisha Steele'a o nawiedzonym parku rozrywki, do którego trafia dwójka bohaterów i pies. Wydanie liczy ponad 200 stron. Cykl fantasy dla młodzieży doczekał się animowanej adaptacji na Netflixie pod tytułem Martwy punktu: Paranormalny park.
 • 10 sierpnia - Koń by się uśmiał! 1: Ale jazda! - 49,99 zł
  Za kolejny komiks o tematyce jeździeckiej odpowiadają Laurent Dufreney i Miss Prickly, znana w Polsce m.in. z cyklu Mordercza Amelka. W pierwszym tomie znajdą się trzy oryginalne albumy - Co koń wyskoczy, Ale jazda! i Co za tupet. Cykl będzie wydawany w formacie B5, a kolejny tom pojawi się już w październiku.
 • 10 sierpnia - Supersi 1: Mała gwiazda tuż pod Tsih - 39,99 zł - POLECAMY!
  Seria Frédérica Maupomé i Dawida o trójce uchodźców z obcej planety posiadających supermoce, którzy trafiają na Ziemię po stracie rodziców. Cykl będzie wydawany w formacie A5, a pierwszy tom liczy 112 stron. Kolejny album pojawi się w przyszłym roku, a oryginalnie wydano już 5 tomów.
 • 19 sierpnia - Binio Bill Integral - 149,90 zł - POLECAMY!
  Zbiorcze wydanie wszystkich komiksów o Binio Billu stworzonych przez Jerzego Wróblewskiego. Wcześniej zostały one wydane jako osobne albumy, a teraz wraz z dodatkami pojawią się w osobnym tomie w twardej oprawie i z okładką zaprojektowaną przez Tomasza Leśniaka.
 • 24 sierpnia - Louca 3: Oby się udało - 34,99 zł
  W nowym tomie na tytułowego fajtłapowatego bohatera czeka decydujący mecz. Autorem serii jest Bruno Dequier, który współpracował m.in. z Illumination, natomiast kolejny tom cyklu został już zapowiedziany przez Egmont na przyszły rok. Recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu.
 • 24 sierpnia - Lucky Luke 23: Daltonowie wciąż uciekają - 29,99 zł - POLECAMY!
  Jest to album wyjątkowo niebędący pełnometrażową opowieścią, lecz zbiorem dwóch historii o Daltonach stworzonych przez René Goscinny'ego i Morrisa. Po polsku pojawił się niegdyś w ramach zbiorczego wydania, a teraz zostanie wydany w pełnym formacie.
 • 24 sierpnia - Magiczna 7 2: Przeciwko wszystkim - 34,99 zł
  Cykl fantasy o siódemce nastolatków z potężnymi mocami, która może uratować świat lub go zniszczyć, został stworzony przez Kida Toussainta i Giuseppe Quattrocchiego. Obecnie seria składa się z 10 albumów, więc sporo zostało do nadrobienia, ale kolejny, trzeci album pojawi się już w listopadzie.
 • 24 sierpnia - Muminki 4 - 129,99 zł
  Czwartym i ostatnim tomie znajdzie się ponad 200 stron komiksów stworzonych przez Larsa Jansson, brata Tove, na potrzeby brytyjskich gazet, które nigdy wcześniej nie zostały wydane po polsku.
 • 24 sierpnia - Opowieści z Bukowego Lasu 4: Królicza melodia - 39,99 zł
  Najnowszy album cyklu o przygodach króliczej rodziny. W tym wypadku za rysunki odpowiedzialny był Loïc Jouannigot. Dekadę temu animacja będąca adaptacją serii książkowej była emitowana w TVP w ramach Wieczorynki.
 • 24 sierpnia -  O czym szumią wierzby 3: Wielka ucieczka - 39,99 zł - POLECAMY!
  Przedostatni album komiksowej adaptacji klasycznej książki Kennetha Grahame’a o przygodach leśnych istot. Cykl Michela Plessixa składa się z 4 32-stronicowych albumów, niestety na finał będzie trzeba poczekać do przyszłego roku.
 • 24 sierpnia - Smerfy 39: Smerfy i śnieżyca - 24,99 zł
  Najnowszy album cyklu o niebieskich stworkach, ledwie co wydany na rynku frankofońskim. W nim bohaterowie muszą zmierzyć się z najstraszniejszą od lat zimową śnieżycą. Komiks został stworzony przez Alaina Josta, Thierriego Culliforda i Alaina Maury'ego. 
 • 24 sierpnia -  Sprawy kryminalne Filipiny Lomar 1: Bracia szantażyści - 34,99 zł - POLECAMY!
  Kryminalna opowieść o młodej detektyw, która pomaga wszystkim potrzebującym pomocy. Cykl został stworzony przez Dominiquea Zaya i Grega Blondina i obecnie składa się z 6 tomów. W Polsce będzie wydawany w pełnym formacie A4.
 • 24 sierpnia - Turbogalop 2 - 34,99 zł
  Drugi tom humorystycznej serii tworzonej przez Benoîta Du Peloux poświęconej tematyce jeździeckiej. Głównymi bohaterami cyklu są osoby związane ze stadniną koni, a także same konie, które przeżywają różne perypetie. Kolejny album cyklu ma się pojawić w przyszłym roku, a we Francji wyszło już ich 17.

Jeżeli kojarzycie, że w sierpniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Kultura Gniewu, Nowa Basń, Fantagraphics

Komentarze

 1. Trochę z innej beczki. Wiadomo może kiedy wydadzą " Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Druga tajemnica starego zamczyska. Tom 10" z poprawioną okładką?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedzialem, ze jest jakiś błąd. Gdzie dokładnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brakuje jednej ręki z mieczem... Co jakiś czas próbuję podpytywać o to Egmont (sklep internetowy) ale nic konkretnego się nie dowiedziałem.

   Usuń
  2. To samo. Brak informacji o poprawionej wersji. Była planowana, ale ostatnio cisza.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela