Myszka Miki "Miki podróżuje w czasie" - zapowiedź

Kolejny album z Mikim w roli głównej - Miki podróżuje w czasie Dab'sa i Petrossiego trafi do sprzedaży 26 października, więc ostatecznie pojawi się miesiąc później niż pierwotnie planowano. 56-stronicowy album zostanie wydany w formacie A4 i w twardej oprawie, a jego cena okładkowa wyniesie 49,99 zł. Komiks już można zamówić w przedsprzedaży na Egmont.pl

Historia opowiadająca o temporalnych przygodach Mikiego nawiązuje do klasycznej francuskiej serii Mickey à travers les siècles. Album jest jednak samodzielnym dziełem i może być czytany bez jakiejkolwiek znajomości historii sprzed paru dekad. Dab's to francuski twórca znany z serii Nino et Rébecca, natomiast Fabrizio Petrossi od lat tworzy także standardowe komiksy Disneya, jest znany chociażby z  Bitwy o Alamo z serii Pewnego razu w Ameryce i wielu komiksów z Kaczora Donalda.

Pierwotnie w tym roku do sprzedaży miał trafić też Mickey's Craziest Adventures autorstwa Keramidasa i  Trondheima, ale ze słów Tomasza Kołodziejczaka, szefa komiksowego działu Egmontu, wynikało, że w tym roku pojawią się 1 lub 2 albumy z Mikim. Więc pewnie cały czas wydawnictwo nie wie, czy uda się przygotować premierę tego albumu na koniec tego roku, czy może pojawi się dopiero na początku przyszłego.

W poprzednim roku wydano w Polsce trzy albumy z Mikim - Horrifikland, Krainę Pradawnych i Zaginiony ocean. Natomiast we Francji wydawnictwo Glénat opublikowało już kilkanaście tomów tworzonych przez znanych europejskich autorów. Warto pamiętać, że w październiku poza nowym albumem z Mikim nakładem wydawnictwa Egmont zostanie też wydany kolejny tom kolekcji Barksa.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egomnt Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)