Filipina Lomar, Muminki, Lucky Luke, Smerfy - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Egmont na koniec sierpnia przygotował prawdziwy wysyp ciekawych komiksów. Dziś do sprzedaży trafił drugi tom Czarodziejów i ich dziejów, ale to tylko jeden z wielu interesujących premierowych tytułów. Dzięki uprzejmości wydawnictwa możemy zaprezentować z nich przykładowe strony, a jak zwykle kupicie je na Egmont.pl

Większość nowości to kontynuacje, ale jest wśród nich jest jedna nowa seria. Sprawy kryminalne Filipiny Lomar to kryminalna opowieść o młodej detektyw, która pomaga wszystkim potrzebującym. Cykl został stworzony przez Dominiquea Zaya i Grega Blondina i obecnie składa się z 6 tomów. Pierwszy tom, Bracia szantażyści, został wydany w formacie A4 i w miękkiej oprawie, a jego cena okładkowa to 34,99 zł. 

W końcu pojawi się do sprzedaży trafił ostatni tom komiksowych. W czwartym albumie znajduje się ponad 200 stron komiksów stworzonych przez Larsa Jansson, brata Tove, na potrzeby brytyjskich gazet, które nigdy wcześniej nie zostały wydane po polsku. Niestety w związku z inflacją, choć tom gabarytowo będzie podobny do poprzednich wydań, to jego cena okładkowa to 129,99 zł. 

Premierę ma kolejny tom serii Lucky Luke - Daltonowie wciąż uciekają. Jest to 23. album cyklu o samotnym kowboju, jednak nie jest on pełnometrażową opowieścią, lecz zbiorem dwóch historii o Daltonach stworzonych przez René Goscinny'ego i Morrisa. Po po polsku wydano go niegdyś w ramach zbiorczego wydania, a teraz w końcu pojawił się w pełnym formacie.

Inna nowość to Smerfy i śnieżyca, czyli najnowszy album cyklu o niebieskich stworkach, ledwie co wydany na rynku frankofońskim. Do dziś w ramach serii Smerfy wydano 39 albumów, a najnowszy z nich, rozgrywający się w zimie, został stworzony przez Alaina Josta, Thierriego Culliforda i Alaina Maury'ego.  

Do sprzedaży trafił też albumy trzech serii, które zadebiutowały wcześniej w tym roku na polskim rynku. Niestety sierpniowe tomy kosztują 5 zł więcej niż wcześniejsze. Wśród nich jest drugi tom Turbogalopu, czyli humorystycznej serii stworzonej przez Michela Rodrigue'a i Benoîta Du Peloux poświęconej jeździeckiej tematyce. Kolejny album cyklu ma się pojawić w przyszłym roku. 

Premierę ma też drugi tom Magicznej 7 - Przeciwko wszystkim. Cykl fantasy o siódemce nastolatków z potężnymi mocami, która może uratować świat lub go zniszczyć, został stworzony przez Kida Toussainta i Giuseppe Quattrocchiego. Obecnie seria składa się z 10 albumów, więc sporo zostało do nadrobienia, ale kolejny, trzeci album pojawi się już w listopadzie. 

Ciut dłużej wydawany w Polsce jest Louca, czyli humorystyczna opowieści o fajtłapowatym chłopaku, który pragnie zostać piłkarzem i spotyka ducha. Oby się udało to już trzeci album cyklu, w którym na tytułowego bohatera czeka decydujący mecz. Autorem serii jest Bruno Dequier, który współpracował m.in. z Illumination, natomiast kolejny tom cyklu został już zapowiedziany przez Egmont na przyszły rok. Recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu.

Do sprzedaży trafiły też dwa komiksy z linii Mój pierwszy komiks 5+ dla najmłodszych czytelników, oba napisane przez Michela Plessixa. O czym szumią wierzby - Wielka ucieczka to przedostatni album komiksowej adaptacji klasycznej książki. Cykl składa się z 4 32-stronicowych albumów, niestety na finał będzie trzeba poczekać do przyszłego roku. 

Natomiast Opowieści z Bukowego Lasu - Królicza melodia to najnowszy album cyklu o przygodach króliczej rodziny. W tym wypadku za rysunki odpowiedzialny był Loïc Jouannigot. Dekadę temu animacja będąca adaptacją serii książkowej była emitowana w TVP w ramach Wieczorynki.

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka