Egmont w październiku: Lucky Luke Mawila, Herkules i Pozytywka [Komiksy dla wszystkich]

Egmont jesienią nie zamierza zwalniać z komiksowymi premierami. W październiku nakładem komiksowego imprintu Egmontu pojawią się dwa tytuły z historiami Disneya - nowy tom kolekcji Barksa i Miki podróżuje w czasie, ale to niejedyne ciekawe komiksy, które zostały zapowiedziane na ten miesiąc. W większości są to tytuły pokrywające się z opublikowanym parę miesięcy temu katalogiem, ale są pewne niespodzianki.

Niespodzianką nie jest komiks, który ukaże się 12 października i na pewno na jego premierę czeka spora część czytelników. Wówczas do sprzedaży trafi Lucky Luke na siodełku, czyli reinterpretacja serii o samotnym kowboju autorstwa Mawila, niemieckiego autora, którego parę tytułów pojawiło już się na polskim rynku. W albumie Mawila samotny kowboj natrafia na Alberta Overmana, który chce zaprezentować swoje dzieło, nowoczesny rower, na wielkim wyścigu rowerowym w San Francisco. 64-stronicowy album ukaże się w twardej oprawie i cenie okładkowej 49,99 zł.

Tego samego dnia pojawi się drugi tom Lulu i Nelson - Królestwo lwów, Autorką rysunków cyklu o małej dziewczynce, która darzy ogromną miłością lwy, jest Aurélie Neyret, znana z Pamiętników Wisienki, a za ze scenariusz odpowiedzialny jest duet Charlotte Girard i Jean-Marie Omont. W nowej przygodzie bohaterka trafia do RPA, gdzie jej ojciec zostaje aresztowany na demonstracji. Ostatnio we Francji wyszedł trzeci album serii, który pewnie po polsku wyjdzie w przyszłym roku.

Już w październiku pojawi się też piąty tom Pozytywki, komiksu autorstwa Carbone'a i Gijé o dziewczynce, która za pomocą magicznej pozytywki potrafi przenieść się do magicznej krainy, której jest obrończynią. Pióra łagodnego orła to obecnie najnowszy album cyklu, ale cały czas jest jest tworzony dalej. Tym razem bohaterka musi zdobyć trzy pióra łagodnego orła, aby móc wrócić do swojego świata. 

W połowie października pojawią się też dwa komiksy z linii wydawniczej Mój pierwszy komiks 5+. Niestety tutaj też widać podwyżkę ceny - mniejsze, wydawane w formacie A5 komiksy tego typu zdrożały z 24,99 na 34,99 zł. Widać to doskonale po czwartym tomie W cieniu drzew - Pierwsza wiosna. Jak można się domyślić, nowy tom rozgrywającej się w lesie serii o zwierzątkach autorstwa Dava, twórcy pracującego także nad francuskimi komiksami Disneya, będzie opowiadał o wiośnie.

Nowym tytułem dla najmłodszych czytelników będzie Malinka chce się bawić, choć nie jest to de facto zupełnie nowy tytuł, ponieważ jest to to spin-off opowiadający o jednej z bohaterek cyklu Pan Borsuk i pani Lisica, który od pewnego czasu jest wydawany nakładem wydawnictwa Egmont i cieszy się sporym powodzeniem. Komiks, podobnie jak główny cykl, tworzą Luciani i Tharlet, i składa się z dwóch tomów.

12 października premierę będzie miało także Кайко та Кокош – Школа польотів, czyli ukraińska wersja Kajka i Kokosza - Szkoły latania. Egmont kontynuuje wydawanie słynnej serii Janusza Christy o dzielnych wojach w języku ukraińskim, wcześniej w tej wersji pojawił się Wielki turniej, a teraz po ukraińsku pojawi się komiks, który z bardzo dyskusyjnych pobudek stał się lekturą szkolną.

Tego samego dnia pojawi się Kij Wierzby, czyli 5. a zarazem najnowszy album cyklu Smerfy i Wioska Dziewczyn nawiązującego do ostatniego filmu kinowego ze Smerfami. Za komiks odpowiedzialni są  Luc Parthoens, Thierry Culliford, a także Laurent Cagniat. W nowej przygodzie bohaterki będą musiały udać się w celu poszukiwań cudownego źródła, które potrafiłoby uleczyć ranną przywódczynię wioski dziewczyn.

Dwa tygodnie później, 26 października pojawi się drugi zbiorczy tom cyklu Cedryk, klasycznej serii o zabawnych perypetiach kilkuletniego chłopca i jego zwariowanej rodziny stworzonej przez Raoula Cauvina i Laudeca. W środku liczącego 144 stron tomu Dziadek skater znajdą się oryginalne albumy 7-9, czyli Dziadek skater, Przerwana lekcja oraz Pasożyt kanapowy. Swego czasu w polskiej telewizji był emitowany serial animowany oparty na komiksie.

Pod koniec października pojawi się też pierwszy tom serii, o której nie informowano w katalogu, ale była zapowiedziana na zeszłorocznym festiwalu w Łodzi. Mowa o Herkules agent międzygalaktyczny, komediowym cyklu SF opowiadającym o młodym agencie międzygalaktycznym. Serię stworzyli Vincent Zabus i Antonello Dalena (znany m.in. z Ernesta i Rebeki oraz komiksów Disneya) i na razie składa się z trzech tomów. Pierwszy to Małgosia, dziewczynka z lodówki

Tego samego dnia premierę będzie miał trzeci tom humorystycznej serii opowiadającej o perypetiach nastoletnich dziewczyn - Kumpelki. W albumie Kumpelki na zabój czytelnik znajdzie kilkadziesiąt gagów związanych z grupą koleżanek i ich codziennymi przygodami. Cykl został stworzony przez Christophea Cazenove (autora m.in. Sisters) i Philippea Fenecha i obecnie liczy już 13 albumów. 

To nie koniec ciekawych informacji, ponieważ Egmont stopniowo ogłasza dodruki pozycji, które już się wyprzedały. W październiku dodruku doczeka się m.in. pierwszy tom Garfielda, jednak cena okładkowa nowych egzemplarzy będzie o 20 zł wyższa niż wcześniej. W zapowiedziach październikowych Egmontu próżno też szukać początkowo zapowiedzianych na ten miesiąc 5. tomu reedycji Kajka i Kokosza, Luca Juniora, 3. Minecrafta - Na pastwę noobów czy Chibi Usagiego.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl. Większość informacji o tytułach zapowiedzianych do końca roku jest dostępna w katalogu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)