Czarodzieje i ich dzieje. Tom 2 - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafił drugi tom Czarodziejów i ich dziejów. W przeciwieństwie do premierowego wydania, jest album zawierający jedynie komiksy nigdy wcześniej niewydane po polsku. Wydanie liczy 472 strony, ma twardą oprawę i w format podobny do do wakacyjnych Gigantów. Cena okładkowa tomu wynosi 89,99 zł, a z rabatem można kupić go m.in. na Egmont.pl.  Przykładowe strony znajdziecie tu.

W albumie znajduje się ponad 400 stron komiksów o młodym czarodzieju Mikim i jego magicznych kumplach należących do jednego z najpopularniejszych disnejowskich cyklów. Są to historie oryginalnie wydane w tomach 4-6 włoskiego wydania, czyli 2. część Mrocznej ery, najdłuższego komiksu z cyklu, którego początek zawarto w pierwszym tomie, Pradawne zło, trzy historie składające się na trzecią sagę o czarodziejach, a także Nowy świat, czwarta saga. Wszystkie komiksy zostały napisane przez Stefano Ambrosio, twórcę cyklu i są dość zwięzłą historią.  

Nawiasem mówiąc - to właśnie w sierpniu, zgodnie z obietnicą z 2008 roku, miała pojawić się kontynuacja Czarodziejów i ich dziejów w MegaGiga. Po 14 latach to się pośrednio spełniło, choć de facto w pierwszym tomie nowego wydania pojawiła się bezpośrednia kontynuacja. Natomiast dopiero w przyszłym roku ma się pojawić trzeci tom, w którym znajdzie się m.in. prequel, ostatni komiks z cyklu stworzony przez Ambrosio, a także historia będąca w pewnym sensie domknięciem i nowym otwarciem.

Czarodzieje i ich dzieje. Tom 2
Liczba stron: 472, Stron komiksów: 447

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ruszyła prenumerata "Giganta Poleca Extra" + grafik na cały rok!

MegaGiga 62 "Dworskie życie" - zapowiedź - dwa bardzo długie komiksy!

Gigant Poleca Special 2024-01 "Jaja jak berety!" - zapowiedź wielkanocnego tomu