Egmont w lutym 2021: Muminki, Czwórka oraz Yakari [Komiksy dla wszystkich]

W poprzednim tygodniu Egmont ogłosił tytuły, które pojawią się w lutym przyszłego roku. Wśród nich znajdzie się kolejny tom kolekcji Barksa z wieloma ciekawymi historiami, ale poza tym swoją premierę będzie miało kilka innych tytułów, w tym jedna pozycja wyczekiwana przez czytelników od lat.

10 lutego do sprzedaży trafi dziesiąty tom cyklu Yakari, opowieści o młodym Indianie. W albumie Wielka nora bohater będzie próbował dowiedzieć się, gdzie prowadzą tajemnicze strzałki. Historia została oryginalnie stworzona przez Joba i Deriba w 1984 roku.

Egmont kontynuuje też publikację spin-offa Smerfów nawiązującego do filmu animowanego sprzed paru lat- Smerfy i wioska dziewczyn. Czwarty tom pod tytułem Nowy początek został stworzony przez Luca Parthoensa i Thierriego Culliforda, a zilustrował go Laurenta Cagniata.

Prawdopodobnie jednak najbardziej wyczekiwanym tytułem jest zapowiedziany na 24 lutego pierwszy tom komiksowych Muminków. Nowe zbiorcze wydanie będzie składało się z czterech tomów zawierających paski stworzone przez Tove Jansson i brata Larsa na przełomie lat 50. i 60. Pierwszy tom będzie liczył 232 stron, zostanie wydany w formacie A4 i w twardej oprawie, a jego cena okładkowa wyniesie 99,99 zł. W wydaniu zostanie użyte tłumaczenie Teresy Chłapowskiej, które także przełożyła książkowe przygody Muminków.

Tego samego dnia swoją premierę będzie miał siódmy tom Czwórki z Baker Street Dijana, Legranda i Etiena - Sprawa Morana. W kolejnej albumach o przygodach młodych pomocników Sherlocka Holmesa, niezwykły detektyw zmierzy się z pułkownikiem Moranem. Recenzję dwóch wcześniejszych historii z serii znajdziecie na blogu.  We Francji na razie seria składa się z 8 albumów, więc już wkrótce polskie wydanie dogoni oryginalną edycję.

W lutym pojawi się też kolejny, już ósmy tom Ptysia i Billa - Zabawy Billa. Tom, podobnie jak wszystkich komiksów z linii Komiksy są super, będzie zawierał trzy oryginalne albumy. Tym razem będą to albumy 14-16 stworzone przez Jeana Robę - Psie życie, Uwaga, wesoły pies! i Zabawy Billa.

Warto też wspomnieć o dwóch zapowiedzianych powieściach graficznych z imprintu DC Ink, czyli działu wydawnictwa DC poświęconego komiksom dla nastolatków - Catwoman. W blasku Księżyca i Młodzi Tytani. Raven. Pierwszy z tytułów został stworzony przez Lauren Myracle i Isaaka Goodharta, a drugi napisała Kami Garcia, a zilustrował Gabriel Picolo. Oba komiksy pojawiają się w formacie zbliżonym do A5, będą liczyć prawie 200 stron, a cena okładkowa wyniesie 34,99 zł. Na kolejne miesięcy Egmont planuje wydać inne podobne tytuły DC.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

 

Komentarze

  1. Czy ktoś wie, dlaczego na stronie Egmontu z listy serii zniknęło nagle Mega Giga?

    OdpowiedzUsuń
  2. INFORMACYJNIE: jeżeli zostanie powtórzony mechanizm z poprzednich lat tzn. pierwszy Mamut=pierwszy Spezial, to tom 33. Giganta Mamuta, będzie o: STAROŻYTNYM EGIPCIE/FARAONACH, a jego tytuł, tłumacząc niemieckiego to W KRAJU FARAONÓW i zostanie wydany prawdopodobnie 11/12 LUTEGO 2021 roku.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar