Życzenia noworoczne 2021

Ten rok miał być inny. Przez pandemię koronawirusa jak i z wielu innych powodów nie udało się zrealizować dużej ilości planów dotyczących Kaczej Agencji Informacyjnej. Zabrakło hucznego świętowania 90-lecia komiksów Disneya i 30-lecia Egmontu. Pojawiło się też mniej recenzji czy tekstów niż w poprzednim roku, a cykl Dobre komiksy Disneya na razie chwilowo umarł. Nie chcę obiecywać gruszek na wierzbie, więc nie powiem, że w 2021 roku uda się zrealizować więcej ciekawych materiałów, ale cały czas mam ciekawe pomysły i liczę, że poza newsami komiksydisneya.pl cały czas będą dostarczać wielu tekstów związanych z komiksami Disneya i nie tylko.

Na 2020 rok wiele osób spodziewało się startu Disney+ w Polsce. Niestety tak się nie stało, więc na Darkwing Duck czy Legend of Three Caballeros po polsku jeszcze będziemy musieli chwilę poczekać, ale obstawiam, że w ciągu następnych lat to właśnie Disney+ będzie dostarczał także wiele kaczo-mysiej zawartości. Tam pojawi się nowa wersja Darkwing Duck, zadebiutuje także nowy serial o Chipie i Dale'u oraz film o Brygadzie RR, a także wiele nowych odcinków z Mikim w roli głównej. Kacze Opowieści już wkrótce skończą się i prawdopodobnie na tym skończy się telewizyjna przygoda seriali z kaczkami i myszami, teraz przyjdzie czas streamingu.

Sytuacja kaczych komiksów w Polsce wygląda... różnie. Z jednej strony 2021 będzie najlepszym rokiem w historii, ponieważ pojawią się 4 tomy kolekcji Barksa z wieloma znamienitymi historiami (np. Only a Poor Old Man), 5 tomów kolekcji Rosy jak i powrócą komiksy z Mikim od Glenatu. Do oferty dołączą także adaptacje filmowe i historie z uniwersum W.I.T.C.H. Z drugiej strony Kaczor Donald będzie dwumiesięcznikiem. Sytuacja Gigantów jednak wygląda lepiej, w tym roku pojawiło się specjalne wydanie Gigant Poleca na wakacjach, a w przyszłym może też coś ciekawego zadebiutuje. Oby lepiej prezentowały się MegaGiga i Mamut, ponieważ ostatnie tomy obu serii były dość słabe. Zdecydowanie gorzej jest w USA, gdzie IDW praktycznie zrezygnowało z komiksów Disneya, a w wydaniach Fantagraphics jest coraz to więcej cenzury.

Mógłbym dokładniej analizować 2020 rok i mówić o przyszłym roku, ale nie chciałbym zanudzić. Ogólnie mam nadzieję, że tak jak 2020 był rokiem zawodów, to 2021 będzie rokiem pozytywnych niespodzianek. Ze swojej strony liczę, że także w przyszłym roku będziecie równie tłumnie odwiedzać zarówno Kaczą Agencję Informacyjną jak i fanpage Centrum Komiksów Disneya oraz profil na Instagramie. Mimo wielu przeciwności blog zanotował w tym roku rekordowe wyświetlenia, co oznacza, że coraz do większej ilości kaczkofanów docierają najnowsze informacje o komiksach Disneya. Oby tak było dalej, a za wyświetleniami bloga szła także sprzedaż komiksów Disneya w Polsce.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 
życzy Kacza Agencja Informacyjna i Centrum Komiksów Disneya

Źródło ilustracji: Disney Publishing Woldwide

Komentarze

 1. Moja tegoroczna topka:
  Najlepszy gigant mamut- koniec gry
  Najlepszy gigant- kwantomas kontratakuje
  Najlepszy kaczor donald- hmm, był jakiś dobry?
  Najlepszy Megagiga- ostatni samuraj
  Najlepszy rosa- pod kopułą
  Najlepszy barks- Tajemnica starego zamczyska
  Najlepszy komiks- dużo ich było, ale chyba kto podskoczy szeryfowi

  OdpowiedzUsuń
 2. Wzajemnie i życzę żeby KD był tygodnikiem, oraz żeby były komiksy Barksa i Rosy w KD :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczęśliwego, zdrowego roku redakcji i czytelnikom. Szybkiego powrotu do "normalności" (o ile kiedyś to nastąpi), nieodczuwania skutków miliona nowych podatków i wytrwałości w prowadzeniu i czytaniu bloga ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczęśliwego Nowego Roku Panie Radku!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego! ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. 34 yrs old Dental Hygienist Jamal Fishpoole, hailing from Guelph enjoys watching movies like I Am Love (Io sono l'amore) and Couponing. Took a trip to Kasbah of Algiers and drives a Allroad. skocz tutaj

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela