Kaczor Donald 2021-01 - skład i okładka - Vicar, Korhonen i Rodriques

Wczoraj wieczorem na Egmont.pl pojawiła się okładka grudniowego Kaczora Donalda z której wynika, że pismo w przyszłym roku będzie dwumiesięcznikiem. Więcej informacji o tym znajdziecie tutaj, warto jednak przyjrzeć się bliżej zawartości wydania, ponieważ w środku 1012. numeru KD pojawi się wiele ciekawych historii.
Numer najprawdopodobniej będzie przedrukiem Donald Duck & Co 2020-49.

Co najmniej trzy komiksy, które pojawią się w wydaniu zapowiadają się interesują. Pierwszą z nich jest okładkowa historia Moe i Rodriqusa opowiadająca o przygodzie Donalda i Daisy, podobnie jak w przypadku innych komiksów stworzonych tego rysownika, można spodziewać się naprawdę dobrych rysunków. W numerze pojawi się też prawdopodobnie kolejny komiks z serii Kariego Korhonena o przygodach Sknerusa z Klondike. W poprzednim roku w piśmie pojawiły się rozdziały 3 i 5, tym razem pojawi się 8. Czy kiedyś doczekamy się publikacji po polsku brakujących komiksów? Oby. Numer zamknie klasyczna historia Andersona i Vicara, która na pewno spodoba się wszystkim fanom chilijskiego rysownika.

Dodatkiem do numeru będzie świecący łuk, a kolejne wydanie trafi do sprzedaży 19 litego.  Warto pamiętać, że w ofercie Egmont.pl jest także dostępne aktualne wydanie Kaczora Donalda, w którym zamieszczono m.in. historie Noela Van Horna czy Pinedy.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Szkoda, że nie wydają już specjalnych, powiększonych numerów z typowo świąteczno-zimowo-noworocznymi komiksami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oho- śp. Vicar- ostatnio miałem ogromną chęć, by był w ostatnim "KD" także tym bardziej chętnie przyjmę kolejny nowy komiks tego twórcy. :)
  Ech, magia świątecznych numerów to jedno- kto jeszcze tęskni bardzo za tymi cudnymi zapowiedziami komiksów na ostatniej stronie? Te teksty były pisane przez redakcję i bardzo zabawnie często to wychodziło no i kolejna okładka, na którą już chciałoby się zapolować..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też tęsknię za zapowiedziami kolejnego numeru. W zasadzie to by wystarczyło zamieścić samą okładkę. Z niezrozumiałych dla mnie powodów zrezygnowano z tego.

   Usuń
  2. Gadżety stały się meritum a komiks dodatkiem.. Brawo dla kolejnego "geniusza", który taką zacną kampanię "reklamową" uczynił.

   Usuń
 3. INFORMACYJNIE:
  Jeżeli zostanie powtórzona sytuacja z poprzednich lat, tzn. pierwszy Mamut odpowiednikim pierwszego LTB Spezial, to 33 Gigant Mamut będzie tomem o STAROŻYTNYM EGIPCIE i będzie nosił tytuł (tłumacząc z niemieckiego) W KRAJU FARAONÓW.

  OdpowiedzUsuń
 4. O! Vicar będzie, no to warto czekać :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Słaba jakość przykładowych plansz kolekcji Cavazzano + WYJAŚNIENIE EGMONTU

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici