Serial o Kajku i Kokoszu trafi na Netflixa! [Komiksy dla wszystkich]

Netflix poinformował o tym, że w przyszłym roku w serwisie zostanie udostępniony serial animowany Kajko i Kokosz stworzony na podstawie serii Janusza Christy. O tym, że animacja produkowana przez EgoFilm powstaje wiadomo było od lat, ale przez długi czas pojawiało się o niej niewiele nowych informacji. Z okazji ogłoszenia Netflix wypuścił informację prasową, z której my prezentujemy najważniejsze i najciekawsze fragmenty.

Głównymi bohaterami produkcji będą znani z klasycznego komiksu Janusza Christy Kajko, Kokosz i Miluś, ale pojawią się także inni bohaterowie serii tacy jak Mirmił czy Zbójcerze z Hegemonem na czele. W informacji prasowej brakuje jednak szczegółów odnośnie liczby odcinków. Podano jedynie, że każdy z epizodów będzie osobną historią, a łączyć je będą jedynie bohaterowie i przyjaźń jako nadrzędna wartość serialu. Wcześniej, w 2018 roku, informowano, że produkcja ma się składać z co najmniej 52 11-minutowych odcinków, a pierwszy z nich miał być częściową adaptacją Zamachu na Milusia i opowiadać o znalezieniu Milusia przez Kajko i Kokosza, ale być może od tego momentu plany zostały zmienione.

Wśród reżyserów serialu znajdą się m.in. znani z komiksowych projektów Michał Śledziu Śledziński i Tomasz Leśniak, ale też osoby związane z GS Animation. Za scenariusz produkcji odpowiadają Maciej Kur i Rafał Skarżycki, czyli twórcy doskonale znani z polskich humorystycznych serii komiksowych takich jak Tymek i Mistrz czy Lil i Put. Autorem projektów postaci jest Sławomir Kiełbus, który obecnie tworzy dla Egmontu kontynuację cyklu Christy. Za produkcję serialu odpowiada EgoFilm i Ewelina Gordziejuk, showrunnerka i producentka wykonawcza. Animacja trafi do wielu lokalnych wersji Netflixa, choć na ten moment nie została podana liczba planowanych wersji dubbingowych, co w przypadku serialu skierowanego głównie dla dzieci jest niezwykle cenną informacją. Na razie nie jest znana także polska obsada produkcji.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Netflix

Komentarze

 1. Brawa za spostrzegawczość.
  W ciągu 1-2 dni dostaniemy pełny skład i wówczas pojawi się news.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam bardzo smutną wiadomość dla fanów oryginalnych Kaczych opowieści. W wieku 87 lat odeszła Katarzyna Łaniewska, wybitna polska aktorka, która użyczała głosu Pani Dziobek w starej wersji dubbingowej. Poza użyczaniem głosu w Kaczych opowieściach grała również w filmie Kogel-mogel (Solska) i w serialu Plebania (Józefina)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli ten serial będzie dostępny to chętnie go obejrzę. Bajki dorośli też lubią. Generalnie lubię oglądać różne seriale, cieszę się kiedy pojawia się kolejny sezon jeśli jakiś mnie bardzo wciągnie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka