Serial o Kajku i Kokoszu trafi na Netflixa! [Komiksy dla wszystkich]

Netflix poinformował o tym, że w przyszłym roku w serwisie zostanie udostępniony serial animowany Kajko i Kokosz stworzony na podstawie serii Janusza Christy. O tym, że animacja produkowana przez EgoFilm powstaje wiadomo było od lat, ale przez długi czas pojawiało się o niej niewiele nowych informacji. Z okazji ogłoszenia Netflix wypuścił informację prasową, z której my prezentujemy najważniejsze i najciekawsze fragmenty.

Głównymi bohaterami produkcji będą znani z klasycznego komiksu Janusza Christy Kajko, Kokosz i Miluś, ale pojawią się także inni bohaterowie serii tacy jak Mirmił czy Zbójcerze z Hegemonem na czele. W informacji prasowej brakuje jednak szczegółów odnośnie liczby odcinków. Podano jedynie, że każdy z epizodów będzie osobną historią, a łączyć je będą jedynie bohaterowie i przyjaźń jako nadrzędna wartość serialu. Wcześniej, w 2018 roku, informowano, że produkcja ma się składać z co najmniej 52 11-minutowych odcinków, a pierwszy z nich miał być częściową adaptacją Zamachu na Milusia i opowiadać o znalezieniu Milusia przez Kajko i Kokosza, ale być może od tego momentu plany zostały zmienione.

Wśród reżyserów serialu znajdą się m.in. znani z komiksowych projektów Michał Śledziu Śledziński i Tomasz Leśniak, ale też osoby związane z GS Animation. Za scenariusz produkcji odpowiadają Maciej Kur i Rafał Skarżycki, czyli twórcy doskonale znani z polskich humorystycznych serii komiksowych takich jak Tymek i Mistrz czy Lil i Put. Autorem projektów postaci jest Sławomir Kiełbus, który obecnie tworzy dla Egmontu kontynuację cyklu Christy. Za produkcję serialu odpowiada EgoFilm i Ewelina Gordziejuk, showrunnerka i producentka wykonawcza. Animacja trafi do wielu lokalnych wersji Netflixa, choć na ten moment nie została podana liczba planowanych wersji dubbingowych, co w przypadku serialu skierowanego głównie dla dzieci jest niezwykle cenną informacją. Na razie nie jest znana także polska obsada produkcji.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Netflix

Komentarze

 1. Widzę polską okładkę następnego giganta. Kiedy post?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyżby reprint tego komiksu z ,,Komiks Gigant". Wspominam go Bardzo dobrze

   Usuń
  2. Brawa za spostrzegawczość.
   W ciągu 1-2 dni dostaniemy pełny skład i wówczas pojawi się news.

   Usuń
 2. Mam bardzo smutną wiadomość dla fanów oryginalnych Kaczych opowieści. W wieku 87 lat odeszła Katarzyna Łaniewska, wybitna polska aktorka, która użyczała głosu Pani Dziobek w starej wersji dubbingowej. Poza użyczaniem głosu w Kaczych opowieściach grała również w filmie Kogel-mogel (Solska) i w serialu Plebania (Józefina)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Dlaczego nowy "Kaczor Donald" nie pojawił się w sprzedaży? [Aktualizacja]

Lista hańby Egmontu, czyli pominięte komiksy z CAP, Doubleduckiem czy Kwantomasem