Kaczogród Carla Barksa 11 "Na dalekiej północy" - data premiery

Już 24 lutego do sprzedaży trafi kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks. W jedenastym wydaniu pt. Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950 nie zabraknie wielu niezwykle ciekawych komiksów z kaczkami. Album będzie liczył 224 strony, cena okładkowa pozostanie bez zmian na poziomie 69,99 zł, a przedsprzedaż na Egmont.pl już ruszyła.

Najciekawszym komiksem, który pojawi się w tomie, będzie najpewniej Voodoo Hoodoo, czyli jedna z pierwszych historyjek z Sknerusem McKwaczem, w której po raz pierwszy został poruszony wątek Bombiego i Fuli Zuli znany doskonale w Polsce dzięki sadze Rosy. Tom otworzy natomiast historia tytułowa, która jest doskonałą przygodową opowieścią o Donaldzie i Gogusiu, którzy ruszają na daleką północ. W wydaniu pojawi się też inny przygodowy komiks o Donaldzie i Gogusiu - Znaczy kapitanie, a także fenomenalnie narysowana świąteczna opowieść Letter to Santa. Nie zabraknie też indiańskiej opowieści z Donaldem Land of the Totem Poles,, a także kilku ten-pagerów z udziałem pechowego kaczora, m.in. Rip Van Donald.

Więcej informacji o całej trzydziestotomowej kolekcji Barksa znajdziecie na infografice. Warto pamiętać, że w tym tygodniu do sprzedaży trafił wcześniejszy tom serii - Zagubieni w Andach zawierający m.in. legendarną historię o Równinie Okropności.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. No, już się nie mogę doczekać. Kolejna fajna okładka- liczę, że każde tło będzie miało inny kolor- robi to swojego rodzaju większe emocje na oczekiwanie jak będzie wyglądać nowa okładka plus po prostu mi sie podoba i jest oryginalne. Ta kolekcja rządzi, a "Zagubieni w Andach" pozytywnie wryły mnie w kacze przygody z mnóstwem śmiechu. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co będzie wydane jako następny tom?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950". A w nim, oprócz tytułowej historii, ,,Gorące lato" czy ,,In Ancient Persia".

   Usuń
  2. Dzięki za informację.

   Usuń
 3. Tak może z innej beczki trochę. Pytanie do osób które trzymają tomy pionowo na regale/półce. Jakiej kolejności się trzymacie/planujecie się trzymać? Tak jak wydaje je egmont, czy chronologicznie według oryginalnych lat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie no, dla mnie rozwiązanie (pomijając moje archiwistyczne nawyki") jest jasne. Skoro mamy daty na grzbietach, to najwygodniej jest ułożyć je właśnie chronologicznie. Ale skoro i tak każdy tom jest samodzielny to technicznie jak ktoś chce może je ułożyć całkowicie losowo (tylko po co) i tak dzięki datom można się rozeznać. Fajnie i grubo wygląda już te 10 "Kaczogrodów" i 5 "Rosy". Tylko tak dodam, że "przeraża" mnie, że do końca tej pierwszej serii przy 4 numerach rocznie zostało jeszcze 5 lat! Chciałbym szybciej + wiadomo jak nędznego mamy wydawcę toteż boję się trochę o przyszłość, ale cóż.. Mimo wszystko jestem nastawiony pozytywnie.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 246 "Tajemnicza świątynia" - zapowiedź - Fecchi, Ferraris, Michelini

MegaGiga 60 "Ku przestworzom!" - zapowiedź - Scarpa, De Vita, Asteriti

Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza - przykładowe strony