Kaczogród Carla Barksa 11 "Na dalekiej północy" - data premiery

Już 24 lutego do sprzedaży trafi kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks. W jedenastym wydaniu pt. Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950 nie zabraknie wielu niezwykle ciekawych komiksów z kaczkami. Album będzie liczył 224 strony, cena okładkowa pozostanie bez zmian na poziomie 69,99 zł, a przedsprzedaż na Egmont.pl już ruszyła.

Najciekawszym komiksem, który pojawi się w tomie, będzie najpewniej Voodoo Hoodoo, czyli jedna z pierwszych historyjek z Sknerusem McKwaczem, w której po raz pierwszy został poruszony wątek Bombiego i Fuli Zuli znany doskonale w Polsce dzięki sadze Rosy. Tom otworzy natomiast historia tytułowa, która jest doskonałą przygodową opowieścią o Donaldzie i Gogusiu, którzy ruszają na daleką północ. W wydaniu pojawi się też inny przygodowy komiks o Donaldzie i Gogusiu - Znaczy kapitanie, a także fenomenalnie narysowana świąteczna opowieść Letter to Santa. Nie zabraknie też indiańskiej opowieści z Donaldem Land of the Totem Poles,, a także kilku ten-pagerów z udziałem pechowego kaczora, m.in. Rip Van Donald.

Więcej informacji o całej trzydziestotomowej kolekcji Barksa znajdziecie na infografice. Warto pamiętać, że w tym tygodniu do sprzedaży trafił wcześniejszy tom serii - Zagubieni w Andach zawierający m.in. legendarną historię o Równinie Okropności.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Co będzie wydane jako następny tom?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950". A w nim, oprócz tytułowej historii, ,,Gorące lato" czy ,,In Ancient Persia".

   Usuń
  2. Dzięki za informację.

   Usuń
 2. Tak może z innej beczki trochę. Pytanie do osób które trzymają tomy pionowo na regale/półce. Jakiej kolejności się trzymacie/planujecie się trzymać? Tak jak wydaje je egmont, czy chronologicznie według oryginalnych lat?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka