Komiksowe premiery - lipiec 2019 - Superkwęk, Usagi i Miecz z lodu

Letnie miesiące zwykle nie sprzyjają publikacji nowych komiksów, choć nie jest tak zawsze. Tym razem w lipcu nie pojawi się wiele tytułów, ale parę ciekawych komiksów zostanie wydanych, a być może na łamach publikowanych w Polsce pism aż dwa razy będą świętowane 50. urodziny Superkwęka.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
25 lipca - Kaczor Donald 2019-08 - 9,99 zł
Istnieje spora szansa, że lipcowy numer KD będzie oparty na 25. wydaniu skandynawskich tygodników, w którym świętowane są 50. urodziny Superkwęka. Jeżeli tak się stanie to pojawi się m.in. komiks Petrossiego z superbohaterem, ale też klasyczny ten-pager Barksa znany jako Rycerskie obyczaje.
31 lipca - Gigant Poleca 219: Superkwęk na tropie - 15,99 zł - POLECAMY!
Lipcowy tom Giganta będzie poświęcony 50-leciu Superkwęka, w związku z tym superbohater pojawi się w rozpoczynającym tom rocznicowym komiksie Freccero. Wydanie będzie zawierać też inne interesująco zapowiadające się komiksy - 50-stronicowy Topolino e la corsa verde z Piotrusiem i Fantomenem, krótki komiks Chiamata per B-Black z serii Doubleduck czy Zio Paperone e le sette sabbie di Cibola remake-sequel wydanych ostatnio w Polsce Siedmiu miast Ciboli Barksa. Pełne informacje o tomie znajdziecie na blogu.

KOMIKSY DISNEYA W USA
3 lipca - Disney Frozen: Hero Within #2 - 3,99 $
Drugi numer kolejnej serii z bohaterami Krainy lodu.
10 lipca - Disney Zootopia: Hard Days Work - 7,99 $
Komiks z bohaterami Zwierzogrodu,
17 lipca -  Disney Dracula starring Mickey Mouse - 10,99 $
Kolejny tom z serii parodii od Dark Horse'a będzie zawierał komiks Celoniego i Enny będący przeróbką Draculi.
17 lipca - Disney Snow White and Sever Dwarfs #2 (of 3) - 3,99 $
Drugi numer trzyzeszytowej miniserii będącej adaptacją Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludów.
24 lipca - Disney Comics and Stories #6 - 5,99 $
Kolejne wydanie będzie zawierało trzy włoskie historie - The Probability Diverter o Donaldzie i Gogusiu, krótkie Archimede e la macchina aggiustatutto z Diodakiem w roli głównej oraz historia Facciniego z Donaldem.
31 lipca -  Disney Frankenstein starring Donald Duck - 10,99 $
Drugi tom z parodią Celoniego i Enny w lipcu, tym razem z kaczą przeróbką Frankensteina. Recenzję komiksu znajdziecie na blogu
31 lipca - Disney Masters Vol 09: Mickey Mouse - The Ice Sword Saga - 29,99 $ - GORĄCO POLECAMY!
Jedna z najsłynniejszych disnejowskich serii fantasy w końcu pojawi się po angielsku. 9. tom Disney Masters będzie zawierał dwie pierwsze części sagi De Vity o mieczu z lodu -  The Sword of Ice i The Tournament of Argaar. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście.  
31 lipca - Uncle Scrooge #47 - 4,99 $
W zeszycie zostanie przedrukowana 1. część 4-częściowej historii Zemelo, Stabile i Franzò Under Siege.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
3 lipca - Czwórka z Baker Street 2: Sprawa Rabukina - 34,99 zł - POLECAMY!
Drugi tom serii Dijana, Legranda i Etiena o czwórce pomocników Sherlocka Holmesa. Bardzo pozytywną recenzję pierwszego tomu znajdziecie na blogu.
3 lipca - Smerfy 26: Smerfy i księga odpowiedzi - 19,99 zł
Album pochodzący z 2008 roku stworzony przez Culliforda, Josta i Garraya.
3 lipca - Usagi Yojimbo: Saga 3 - 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Skierowana do ciut starszego czytelnika doskonała seria Stana Sakaiego opowiadająca o króliku-roninie. Recenzję pierwszych dwóch tomów znajdziecie na blogu, a trzeci będzie się składał z historii wydanych oryginalnie w albumach pt. Maska demona, Ostrze bogów II. Wędrówka do świątyni Atsuta i Bezksiężycowa noc. Ponad 600 stron historii.
10 lipca - Dogman 5: Władca pcheł - 27,90 zł
Komiks humorystyczny autorstwa Dava Pinkleya
18 lipca - Marvel Komiks 2019-02 - 14,99 zł
Drugi numer serii z komiksami Marvela skierowanymi do dzieci oryginalnie wydanych w linii Marvel Adventures.
26 lipca - Przygody Superhero Girl - 59,99 zł
Zdobywca nagrody Eisnera z najlepszy komiks dla dzieci - historia o młodej superbohaterce.

Jeżeli kojarzycie, że w lipcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 

Komentarze

 1. To chyba byłby pierwszy raz kiedy komiks z Superkwękiem pojawiły się w "Kaczorze Donaldzie"?

  OdpowiedzUsuń
 2. A tak w ogóle to trochę dziwnie wygląda że zauważono 50-lecie Superkwęka ale 85-lat Donalda już nie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę że zauważyli to i to ale opcja z superbohaterem jest bardziej "na czasie"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja myślę że to idzie bardziej z automatu i jak mają ustalone że co któryś tam numer KD czy Giganta przedrykowują, to jak się trafi r ocznikoqt jakiś to jest, a jak nie to nie. Inna sprawa że 50-lecie to bardziej okrągła rocznica od 85-lecia.

   Usuń
  2. W sumie to się zastanawiałem jak to jest z popularnością Superkwęka w Polsce i wychodzi mi że niezbyt dobrze chyba. Bo w przeciwnym razie byłoby więcej komiksów z Superkwękiem, zwłaszcza długich wydanych w Polsce. Choćby "nowe przygody Superkwęka" których tylko niewielką część wydano w Polsce w ramach Komiksów z Kaczogrodu, kilkanaście lat temu.

   Usuń
  3. Jak można szacować popularność Superkwęka w Polsce, skoro praktycznie nic stricte z tą postacią u nas nie wyszło? Widać jednakże, że wszelkie redakcje umieszczają go często na okładkach (pamiętacie jak bywał na okładkach w KD, choć sam rzadko w nim był?), a komiksy z Superkwękiem są drukowane w każdym Gigancie, choć historii z nim tak dużo nie jest tworzonych.
   Przykład "Nowych przygód Superkwęka" jest bez sensu, ponieważ w taki sposób można udowodnić małą popularność Rosy w Polsce. A tomik, choć wyrwany z kontekstu i niepełny, już osiąga całkiem ładne ceny na Allegro

   Usuń
  4. Rosa w Polsce jest/był akurat wydawany w Polsce dość często. Spora część różnych wydań specjalnych, Komiksów z Kaczogrodu itp to właśnie komiksy Rosy. Na grzbiwtach Gigantów też od dłuższego czasu są kadry z Komiksów Rosy, choć Rosa nijak do Gigantów nie pasuje. Ceną tego wydania nowych przygód Superkwęka bym się akurat nie sugerował, w praktyce wszystkie wydania specjalne z przed 2005 roku idą teraz za duże pieniądze.

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka