Egmont we wrześniu: jubileuszowy Asteriks, specjalna Lou, najnowsze Smerfy [Komiksy dla wszystkich]

W ciągu ostatnich miesięcy nie informowaliśmy o zapowiedziach Egmontu, ponieważ nie było ich zbyt wiele, a także praktycznie w 100% pokrywały się w opublikowanym wcześniej katalogiem, jednak w przypadku września jest trochę inaczej.
Na Egmont.pl pojawiła się informacja, że 27 września pojawi się jubileuszowe, specjalne wydanie Przygód Gala Asteriksa. 80-stronicowy album wydany z okazji 60-lecia serii będzie zawierał nie tylko komiks w najnowszym kolorowaniu, ale też 32 strony dodatków. Prawdopodobnie polska wersja będzie kopią francuskiego wydania obciętą o czarno-białą wersję komiksu. Cena okładkowa tomu to 39,99 zł.
Podano także szczegóły dotyczące trzeciego tomu Lou! - Struktura kryształu, który poza tytułową opowieścią będzie zawierał najnowszy album cyklu oraz fotograficzną opowieść stworzoną na podstawie filmu aktorskiego. Tom, podobnie jak poprzednie, będzie miał 168 stron. W trzech tomach ukażą się wszystkie do tej pory wydane albumy o Lou.
Sporą atrakcją będzie zapowiedziany na 18 września album Smerfów - Smerfy i maszyna snów, który ledwie co został wydany we Francji. Po raz pierwszy w historii najnowszy album serii o niebieskich ludkach zostanie wydany po polsku. Tego samego dnia pojawi się też piąty tom Garfielda, a tydzień później zadebiutuje długo zapowiedziana angielska wersja Kajko i Kokosza, o której pisaliśmy m.in. tu. Na MFKiG pojawią się też kolejne tomy Krasnoluda Napa, Oto Tosia, Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika, Kubatu oraz Sisters. Zabraknie natomiast zapowiedzianych w katalogu Wojtka i Rudego, Pikapiduli i Oskara i Fabrycego.
Przy okazji przypominamy, że pierwotnie zapowiedziany na sierpień piąty tom Kaczogrodu Carla Barksa zostanie wydany w październiku.

Komentarze

 1. Szkoda, że miękka okładka tego Asteriksa. Praktycznie nie da się dostać Asteriksów w idealnym stanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie - skoro to takie specjalne, jubileuszowe wydanie, to czemu nie w twardej oprawie?

   Usuń
  2. To Egmont. Oni nigdy nie robią czegoś dobrze na 100%

   Usuń
 2. Kwestia oprawy to rzecz subiektywna, dla mnie np.: miękka to w tym momencie plus: większość serii mam w takiej formie, więc idealnie się będzie komponowało. A twarda oprawa tylko zajmuje miejsce, którego w obecnych czasach już naprawdę brakuje, i każdy milimetr jest na wagę złota. Twarda oprawa idealnie pasuje do wydań zbiorczych, w takim przypadku sprawdza się idealnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie to 'specjalne' wydanie, jeśli jest wydane jak normalne? Potrafią wydawać np.: Thorgala w twardej - i to zwykłe wydania - to czemu tu nie mogą? Ba, już 20 lat temu wydawali Asteriksa w twardej oprawie, a teraz taki jubileusz i nie można?

   Usuń
  2. Tak jak w pełni rozumiem dlaczego Egmont wydaje "Asteriksa" w miękkiej oprawie, to według mnie ten jubileuszowy album powinien zostać wydany w twardej oprawie. W końcu raczej będzie to pojedyncze wydane związane z jubileuszem. Chyba że Egmont planuje podobne tomy z kolejnymi albumami.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela