Powstanie serial o Króliku Oswaldzie!

Królik Oswald powróci w serialu animowanym! Pierwsza postać stworzona przez Iwerksa i Disneya po wielu latach doczeka się pierwszoplanowej roli w animacji. Zgodnie z informacjami płynącymi od pracowników Disney Digital Network, w tym od Christophera Paintera, obecnie jest tworzony serial z Oswaldem w roli głównej. Z loga produkcji, które wyciekło parę miesięcy temu na IMDb, wynika, że animacja trafi na Disney+. Być może to oznacza, że na disnejowskim VOD pojawi się wiele interesujących jeszcze niezapowiedzianych produkcji. Serial powinien stać na wysokim poziomie realizatorskim, ponieważ Disney Digital Network wcześniej stworzyło chwaloną za doskonałą animację Legendę o Trzech Caballeros, która też w tym roku ma się pojawić na Disney+.
Sam Oswald przez wiele lat pozostawał na uboczu, ponieważ prawa do niego do 2006 roku należały do wytwórni Universal. Po kupnie praw przez Disneya postać pojawiła się on w dwóch grach z serii Epic Mickey, z których pierwsza doczekała się się nawet komiksowej adaptacji. Oswald zaliczył też gościnny występ w krótkometrażówce Koń by się uśmiał. Natomiast ostatnia animowana produkcja ze szczęśliwym króliczkiem w roli głównej jest datowana na 1943 rok.
Aktualizacja: Twitterowe wypowiedzi Erica Bauzy sugerują, że aktor obecnie dubbingujący Bugsa, Daffy'ego czy Braci Be, użyczył głosu tytułowej postaci. Natomiast showrunnerem serialu może być Matt Danner znany z takich produkcji jak Legenda o Trzech Caballeros czy Mapęciątka.
Źródło ilustracji: https://disneytvanimation.com/post/186098987108/oswald-the-lucky-rabbit-the-series-in-the-works

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru