Komiksowe premiery - styczeń 2019 - Cibola, Doubleduck i Asteriks

Nowy rok, nowe nadzieje, nowe szanse i nowe... komiksy! Już od samego początku wydawcy komiksowi będą rozpieszczać czytelników, lecz obstawiam, że najważniejszą pozycją dla wielu czytelników bloga będzie kolejny tom Kaczogrodu Barksa.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
17 stycznia - Kaczor Donald 2019-02 - 9,99 zł
Nie jest to pewne, lecz prawdopodobnie w styczniowym Kaczorze Donaldzie będą komiksy z pierwszych tegorocznych wydań skandynawskich tygodników. Jeżeli tak się stanie to pojawi się m.in. zimowy komiks Korhonenena o Donaldzie i Maluchu oraz historia Petrossiego z Sknerusem. Klasyczną historią może być Movie Mad Barksa (wydany niegdyś jako Z kamerą wśród kaczorów).
23 stycznia - Kaczogród Carla Barksa 3: Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954-1955 - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Musisz-mieć! Trzeci tom kolekcji Barksa będzie zawierał ponad 200 stron komiksów o Sknerusie i Donaldzie ze szczytowego okresu w karierze Barksa, w tym tytułowe Siedem miast Ciboli, przygodowy komiks o poszukiwaniu skarbu Inków, który zainspirował Lucasa i Spielberga. Dodatkowo: The Lemming with the Locket (zaadaptowany na odcinek Kaczych Opowieści), The Mysterious Stone Ray (historia, której sequelem jest Płynna gotówka Rosy) oraz ten-pagery typu The Ghost Sheriff of Last Gasp. Więcej informacji o tym (jak i innych tomach) znajdziecie na blogu.
29 stycznia - Gigant Poleca 216: Wirtualna pułapka - 15,99 zł - POLECAMY!
Okładkowym komiksem pierwszego w tym roku Giganta jest historia opowiadająca o okularach do rozszerzonej rzeczywistości i pojedynku Sknerusa z Kwakerfellerem na tej płaszczyźnie - Zio Paperone e la realtà diminuita. Jednak fani raczej czekają na pierwszy od paru lat komiks z Doubleduckiem - Come un gioco, czy na historię Cavazzano z Mikim - Topolino e il mistero del museo delle cere, albo na komiks Andersena z Superkwękiem.  Informacje o pełnej zawartości tomu znajdziecie na blogu

KOMIKSY DISNEYA W USA
9 stycznia - DuckTales #16 - 3,99$
Numer niedostępny w Polsce.
9 stycznia - Mickey Mouse 90th Anniversary Collection - 24,99$ - POLECAMY?
Według zapowiedzi tomu, w rocznicowym wydaniu miały pojawić się m.in. Sacred Spring of Seasons Past Scarpy czy Return of the Phantom Blot Murry'ego. Jednak biorąc pod uwagę ile razy tom był przekładany, tak naprawdę mogą w nim się znaleźć dowolne komiksy z Mikim. Jeżeli pojawi się potwierdzony skład tomu, to podamy go na blogu.
16 stycznia - Uncle Scrooge: My First Millions #4 (of 4) - 3,99$
Zeszyt z czwartym komiksem z milionowej serii (wydawanej kiedyś w Gigancie).

23 stycznia - Disney Comics and Stories #3 - 5,99$
W trzecim DC znajdą się dwa komiksy Facciniego - The Night in Sleepyhead Valley, adaptacja krótkometrażówki oraz Fethry at Work, niemy komiks z Dziobasem.  23 stycznia - DuckTales #17 - 3,99$
Numer niedostępny w Polsce.
30 stycznia - Disney Masters Vol. 6 Carpi: Uncle Scrooge: King of the Golden River - 29,99$ - POLECAMY!
Szósty tom serii Disney Masters będzie poświęcony twórczości Giovana Battista Carpiego. W tomie znajdziecie się m.in. słynny King of the Golden River (Król złotej rzeki wydany niegdyś w Polsce) oraz Mickey the Kid and Six-Shot Goofy. Więcej informacji o tomie jak i całej kolekcji znajdziecie w osobnym newsie.
30 stycznia - Uncle Scrooge #41 - 3,99$
Powrót regularnej serii Uncle Scrooge pod nową redakcja i z nowym logiem. W numerze pojawi się The Vortex of Time wydany niedawno w Polsce. 

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
21 stycznia - Binio Bill 3: Binio Bill i 100 karabinów - 34,90 zł
Trzeci tom reedycji klasycznego komiksu Jerzego Wróblewskiego ze Świata Młodych. Poza tytułową opowieścią będzie zawierał też historię Śladami Kida Walkera. Wcześniejszy tom serii był recenzowany na blogu.
23 stycznia - Asteriks: Tajemnica magicznego wywaru - 19,99 zł
Nie komiks, lecz literacka adaptacja nowego filmu z Asteriksem.  Tym razem nie z kadrami z filmu, lecz oryginalnymi ilustracjami Faubrice Tarrina.
23 stycznia - My Little Pony: Przyjaciółki na zawsze 4 - 29,99 zł
23 stycznia - Studio tańca 2 - 39,99 zł - POLECAMY!
Seria o baletnicach składająca się z gagów powiązanych luźną fabułą. Każdy tom zawiera trzy oryginalne albumy.

Jeżeli kojarzycie, że w styczniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
źródło ilustracji: materiały prasowe - IDW,  Egmont,Kultura Gniewu

Komentarze

 1. Nie mogę się doczekać nowego Giganta i Kaczogrodu Barksa. Lubię czytać kacze komiksy, dużo już ich przeczytałem i chcę czytać dalej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Będą jeszcze jakieś promocje na tego Barksa?

  Z innej beczki mam pewną opinię co do tych wydawnictw (przeczytałem na razie Powrót do Klondike). O ile całościową są bardzo fajne to szkoda, że (oprócz tytułowego komiksu) nie ma czegoś też o innych. Wiem, że w Fantagraphics to było słabo zrobione, ale brakuje mi np jakichś dodatków typu jak wyglądały ocenzurowane plansze z "Cukierek albo psikus" czy innych tego typu ciekawostek. Poza tym bardzo lubię w wydaniach Fantagraphics część "Where it appeared for the first time" (czy jakoś tak). Lubię takie informacje, z nazwą pisma i datą. W przypadku Egmontowskiego Barks nawet przy okładkach WDCS usunięto daty. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak już zostanie wydany 30 tom Kaczogrodu Carla Barksa, to czy będzie jakaś nowa seria komiksów, np. Kaczogród Dona Rosy, czy coś podobnego?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja marzę o kolekcji składającej się ze wszystkich komiksów Rosy oraz Scarpy, ale to zapewne nierealne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rosy znacznie bardziej realne niż Scarpy . Znający język włoski Skarpo maniacy mogą sięgnąć po to : https://inducks.org/publication.php?c=it%2FGSD

   Usuń
  2. Ja my najchętniej widział kolekcję Komiksów Vicara :) Dona Rosy w sumie też ale już tyle było wydań kolekcjonerskich z jego komiksami że byloby to chyba zbytnie powielanie tego samego. No bo co czwarty raz wydadzą " Życie i czasy sknerusa"? Zdaje się że z tworczości Rosy bodaj tylko kilku komiksow nie wydano w Polsce.

   Usuń
  3. Ale niektóre komiksy były wydane dawno i ciężko je namierzyć w lydzkich pieniądzach.
   Ostatnio próbowałem kupic mickey mousa z 1992 z komiksem Rosy i poszedł za jakieś 70 zł

   Usuń
 5. A właśnie można jeszcze kupić czasopismo Mickey Mouse w jakimś sklepie oprócz księgarni internetowej? Wyczytałem w wikipedii że czasopismo wychodziło w latach 1990-1994 i ukazało się 59 numerów. Niestety, nie przeczytałem ani jednego, a jestem ciekaw, jakie tam są komiksy. Jak można jeszcze kupić, to w jakich sklepach?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar