Kaczogród Carla Barksa 4 "Kamień filozoficzny" - okładka + zapowiedź 5. tomu

Egmont zaprezentował okładkę czwartego tomu kolekcji Barksa pt. Kamień filozoficzny i inne historie z lat 1955-1956, który prawdopodobnie trafi do sprzedaży w kwietniu. Okładka pochodzi z zapowiedzi zamieszczonej w trzecim tomie kolekcji, o którym będziemy pisać w kolejnych dniach, jutro prawdopodobnie pojawi się prezentacja tomu, a komiks trafi do sprzedaży już za tydzień.
W Kamieniu filozoficznym, o czym pisaliśmy nie raz, pojawi się kolejne ponad 200 stron klasycznych komiksów Barksa, w tym m.in. aż pięć długich komiksów Barksa. Pierwszy z nich, tytułowy, to komiks o poszukiwaniach kamienia filozoficznego z udziałem Maurice d'Naturata, wątki z tej historii były kontynuowane w Koronie krzyżowców Rosy. Mitologiczne motywy pojawiają się też w Golden Fleecing, historii o poszukiwaniu złotego runa, którego adaptacja pojawiła się w klasycznych Kaczych Opowieściach. Natomiast The Great Steamboat Race to komiks o wyścigu parostatków, który stał się podstawą II rozdziału ŻiCSM. W tomie pojawi się też m.in. The Chickadee Challenge, pierwsza historia z Sikorkami, żeńską wersją Młodych Skautów. Co ważne, aż 2/3 tomu będą stanowić historyjki po raz pierwszy wydane w Polsce.

To nie koniec dobrych wiadomości, poza tym zapowiedziano też piąty tom kolekcji - O kawałek sznurka i inne historie z roku 1956, który pojawi się w połowie roku. Tom będzie zawierał m.in. tytułowy, pierwszy komiks z Granitem Forsantem, ale też trzy inne długie historie, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii komiksów Disneya - Land Beneath the Ground, czyli pierwszy komiks z Terrami i Fermami, podziemnymi istotami znanymi z obu seriali KO, The Lost Crown of Genghis Khan!, który także doczekał się adaptacji w Kaczych Opowieściach oraz sequela stworzonego przez Rosę oraz Back To Long Ago!, w którym zadebiutowali dwaj przodkowie kaczych bohaterów - Kwasko da Kaczor i Malcolm McKwacz. A gdyby ktoś narzekał na zbyt mało atrakcji - w wydaniu będzie też Z kociego na nasze, czyli pierwszy komiks z Wolframikiem.

Nie wiemy natomiast czy dziś, zgodnie z planem, w kioskach pojawił się nowy Kaczor Donald. Jeżeli widzieliście go, to prosimy o kontakt.
Źródło ilustracji: materiały własne/Inducks

Komentarze

 1. Same znakomite wieści! I od razu ten ponury zimowy dzień staje się bardziej znośny :-) Ps. odnośnik do "The Great steamboat race" przenosi tez do "Golden fleecing"

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem Sknerus nie ma nóg na okładce :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tutaj powiedzmy że są zakryte przez deskę do prasowania, ale w tomie 3cim no to przypał zrobili

   Usuń
 3. Żadnych wpadek na okładce? Ja przynajmniej nie dostrzegam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem jak wy myśleliście jak zobaczyliście okładkę trzeciego kaczogrodu carla barksa ale ja myślałem że ktoś obciął donaldowi płetwę a ona spadła na plecy jednego z siostrzeńców

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj widać kuszą się na ciut inne okładki, teraz kolor tła nie będzie jednolity :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie, okładka nie pochodzi z oryginalnych materiałów, lecz ze skanu zapowiedzi.

   Usuń
  2. ale swoją drogą taka faktura była by całkiem całkiem :D

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela