Kaczogród Carla Barksa 3 "Siedem miast Ciboli" - przedpremierowa prezentacja

Już za chwilę, już za momencik, 23 stycznia do sklepów trafi trzeci tom kolekcji Carla Barksa - Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954-1955. Jak tom prezentuje się w rzeczywistości? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć przedstawiając zdjęcia wydania.
Trzeci tom kolekcji zawiera ponad 200 stron komiksów z lat 1954-1955, czyli z okresu uznawanego za jeden z najlepszych w karierze Barksa. Tytułową historią jest Siedem miast Ciboli (92. miejsce na Inducks), niezwykła przygodówka rozgrywająca się wśród pustyni i ruin. Jest to także komiks, który zainspirował Lucasa i Spielberga do stworzenia słynnej sceny z uciekającą kulą. Ni szczur, ni wydra (40.) zabiera kaczki do Norwegii, natomiast Promień i kamień (34.) to historia o szalonym naukowcu, który chciał stworzyć bezwonną kapustę. Pierwszy komiks stał się podstawą odcinka klasycznych KO, drugi doczekał się sequela Rosy pt. Płynna gotówka. Wśród krótkich historii warto wymienić Tygrys i koń, czyli komiks w którym Sknerus obiecał dać zwycięzcy wyścigu tyle złota ile waży. Ponadto: dwa przepiękne obrazy nawiązujące do tytułowej historii. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście.

Komiks już teraz kupicie w wielu księgarniach internetowych. Warto się śpieszyć z zakupem, ponieważ dwa pierwsze tomy kolekcji już się wyprzedały! Pojedyncze egzemplarze Powrotu do Klondike i Moja snów dolina znajdziecie jeszcze w Empikach.
O nowym Kaczorze Donaldzie niestety nie mamy informacji i nie wiemy kiedy ostatecznie on wyjdzie.

Komentarze

 1. Świetnie! Mam nad nadzieję, że faktycznie nie skończy się na 4 tomach, bo całość kolekcji prezentuje się zacnie! Dzięki za "spojlery" informacyjne :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie to wygląda, zwłaszcza jak powoli się zbierają w stosik. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A propos pytanie co do wysyłki- wiadomo coś kiedy z Egmontu z pre-order mają wysyłać? Jest szansa, że jak ostatnio będzie to przedpremierowo czy nie?

   Usuń
  2. Do mnie właśnie leci preorder z Livro.

   Usuń
  3. Dzięki za informację. Trochę słabo aby wydawca miał później wysyłkę niż partnerzy.

   Usuń
  4. Albo i nie wysłali, bo niby przyszedł mail, ale w załączonym linku do śledzenia paczki nie znajduje takiego numeru.

   Usuń
 3. Jak popatrzy się na rysunki tego wydania to odnosi się wrażenie jakby były rysowane jakimś grubszym mazakiem lub cienkopisem. W tym amerykańskim tego się nie widać, tam wydaja się bardziej subtelne .

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda to genialnie choć nie widzę za bardzo sensu w robienie galerii każdego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Livro właśnie wysłało Siedem miast Ciboli

  OdpowiedzUsuń
 6. Może to pierdoła ale ta płetwa nieźle mnie wkurza. Jak pojawiła się okładka myślałem że potem naprawią.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 246 "Tajemnicza świątynia" - zapowiedź - Fecchi, Ferraris, Michelini

MegaGiga 60 "Ku przestworzom!" - zapowiedź - Scarpa, De Vita, Asteriti

Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza - przykładowe strony