Kaczogród Carla Barksa 3 "Siedem miast Ciboli" - przedpremierowa prezentacja

Już za chwilę, już za momencik, 23 stycznia do sklepów trafi trzeci tom kolekcji Carla Barksa - Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954-1955. Jak tom prezentuje się w rzeczywistości? Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć przedstawiając zdjęcia wydania.
Trzeci tom kolekcji zawiera ponad 200 stron komiksów z lat 1954-1955, czyli z okresu uznawanego za jeden z najlepszych w karierze Barksa. Tytułową historią jest Siedem miast Ciboli (92. miejsce na Inducks), niezwykła przygodówka rozgrywająca się wśród pustyni i ruin. Jest to także komiks, który zainspirował Lucasa i Spielberga do stworzenia słynnej sceny z uciekającą kulą. Ni szczur, ni wydra (40.) zabiera kaczki do Norwegii, natomiast Promień i kamień (34.) to historia o szalonym naukowcu, który chciał stworzyć bezwonną kapustę. Pierwszy komiks stał się podstawą odcinka klasycznych KO, drugi doczekał się sequela Rosy pt. Płynna gotówka. Wśród krótkich historii warto wymienić Tygrys i koń, czyli komiks w którym Sknerus obiecał dać zwycięzcy wyścigu tyle złota ile waży. Ponadto: dwa przepiękne obrazy nawiązujące do tytułowej historii. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście.

Komiks już teraz kupicie w wielu księgarniach internetowych. Warto się śpieszyć z zakupem, ponieważ dwa pierwsze tomy kolekcji już się wyprzedały! Pojedyncze egzemplarze Powrotu do Klondike i Moja snów dolina znajdziecie jeszcze w Empikach.
O nowym Kaczorze Donaldzie niestety nie mamy informacji i nie wiemy kiedy ostatecznie on wyjdzie.

Komentarze

 1. Świetnie! Mam nad nadzieję, że faktycznie nie skończy się na 4 tomach, bo całość kolekcji prezentuje się zacnie! Dzięki za "spojlery" informacyjne :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak popatrzy się na rysunki tego wydania to odnosi się wrażenie jakby były rysowane jakimś grubszym mazakiem lub cienkopisem. W tym amerykańskim tego się nie widać, tam wydaja się bardziej subtelne .

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda to genialnie choć nie widzę za bardzo sensu w robienie galerii każdego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Livro właśnie wysłało Siedem miast Ciboli

  OdpowiedzUsuń
 5. Do mnie właśnie leci preorder z Livro.

  OdpowiedzUsuń
 6. Może to pierdoła ale ta płetwa nieźle mnie wkurza. Jak pojawiła się okładka myślałem że potem naprawią.

  OdpowiedzUsuń
 7. Albo i nie wysłali, bo niby przyszedł mail, ale w załączonym linku do śledzenia paczki nie znajduje takiego numeru.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)