Asteriks "Tajemnica magicznego wywaru" - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Już za dwa tygodnie do kin zawita najnowszy film z Asteriksem i Obeliksem w rolach głównych. Tajemnica magicznego wywaru to najnowsza animowana produkcja oparta na serii komiksowej z udziałem Galów, która łączy wątki z różnych albumów komiksu .
2 dni przed premierą animacji, czyli 16 stycznia, Egmont wyda książkową adaptację filmu. Tym razem, w przeciwieństwie do albumu z okazji Osiedla bogów, książka będzie posiadała oryginalne ilustracje, a nie kadry z filmu, więc powinna zainteresować też wszystkich fanów komiksu. Album utrzymany w podobnej stylistyce co narysowane przez Uderzo 12 prac Asteriksa czy Jak Obeliks wpadł do kociołka driuda, kiedy był mały stworzył Fabrice Tarrin, natomiast autorem tekstu jest Olivier Gay. Tajemnica magicznego wywaru zostanie wydana w takim samym formacie i cenie co komiksy z Asteriksem, a jej tłumaczem jest Marek Puszczewicz.
Poniżej prezentujemy przykładowe strony z zapowiedzianej pozycji:


Natomiast tak prezentuje się opis wydania:
Album na podstawie filmu animowanego o tym samym tytule, którego polska premiera w kinach już w styczniu 2019 roku. Przed nami zupełnie nowe przygody nieugiętych Galów tym razem w formie opowiadania. Druid Panoramiks ma poważny kłopot i szybko musi podjąć konkretne działania. Sam jednak może sobie nie poradzić. Ale bez obaw! Asteriks i Obeliks na pewno nie zostawią go w potrzebie. Jak zwykle nie zabraknie wielu zabawnych sytuacji, niespodziewanych przeszkód, bijatyk oraz oczywiście… magicznego wywaru! 

Asteriks to seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 r. przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. "Jak zwykle nie zabraknie wielu zabawnych sytuacji, niespodziewanych przeszkód, bijatyk oraz oczywiście… magicznego wywaru! " - brzmi jak opis kabaretu na tvp w Teletygodniu

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka