"Dracula" i "Frankenstein" Enny i Celoniego trafią do USA

Dark Horse w tym roku nie zamierza rezygnować ze swojej serii komiksowej z kaczymi i mysimi parodiami klasyków literatury i zapowiada kolejne niezwykle ciekawe tytuły. Po wydanych w poprzednim roku parodiach Wyspy Skarbów i Moby Dicka - Treasure Island starring Mickey Mouse i Moby Dick starring Donald Duck, na początku tego roku mają się pojawić się także disnejowskie wersje Don Kichota i Hamleta - Don Quixote starring Goofy and Mickey Mouse oraz Hamlet starring Donald Duck. Jednakże Dark Horse w ostatnim czasie zapowiedziało jeszcze dwa kolejne komiksy z serii, które powinny ucieszyć fanów pewnego duetu twórców.
Najbliższego lata w USA pojawią się dwa komiksy Enny i Celoniego - 30 lipca ma się ukazać Dracula starring Mickey Mouse, natomiast 13 września swą premierą ma mieć Frankenstein starring Donald Duck. Oznacza to, że najbliższe miesiące będą stały pod znakiem horrorów, a dokładniej disnejowskich wersji powieści Mary Shelley i Brama Stokera. Na dodatek komiksy Enny i Celoniego wyróżniają się na tle innych parodii rysunkami, które są niezwykle dopracowane i stworzone w zupełnie innym stylu. Każdy z komiksów ukaże się w formacie A5, miękkiej oprawie i w cenie 10,99$.
Oba zapowiedziane komiksy ukazały się w Polsce w serii Gigant Poleca. Dracula pojawił się w 149. Gigancie z 2012 roku, natomiast komiks pt. Kwakenstein znajdziecie w najnowszym tomie serii, recenzja historyjki pojawiła się ostatnio na blogu.
Oprócz disnejowskich parodii na najbliższe miesiące Dark Horse zapowiedział wiele tytułów związanych z filmami Disneya, m.in. pojawią się albumy poświęcone Ariel, bohaterom Zwierzogrodu czy Krainy Lodu.

Komentarze

  1. Oba komiksy to arcydzieła i z chęcią bym kupił w twardej okładce na kredzie w A4. Ach te niespełnione marzenia.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgoda! Mały format giganta wpłynął negatywnie ma odbiór w moim przypadku.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela