Kaczogród Carla Barksa "Siedem miast Ciboli" - dziś oficjalna premiera

Wczoraj w kioskach pojawił się nowy Kaczor Donald, a dziś czas na oficjalną premierę kolejnego tomu Kaczogrodu Carla Barksa - Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954-1955. Trzeci tom kolekcji zbierającej komiksy Barksa, mistrza kaczych komiksów i m.in. twórcy Sknerusa, zawiera ponad 200 stron doskonałych komiksów z Sknerusem i Donaldem ze środka lat 50. Tom dostaniecie w dobrych księgarniach oraz w większości księgarń internetowych. Cena okładkowa 240-stronicowego komiksu w formacie B5 i twardej oprawie to 69,99 zł. Więcej informacji o całej kolekcji (zaplanowanej na 30 tomów) znajdziecie m.in. w tym artykule.
Na dole newsa znajdziecie cały skład nowego tomu, lecz warto wymienić przynajmniej najciekawsze historie - Siedem miast Ciboli opowiada o poszukiwaniu indiańskiego skarbu, w Ni szczur, ni wydra kaczki poszukują leminga w Norwegii, natomiast Promień i kamień to komiks o szalonym naukowcu, który chciał stworzyć bezwonną kapustę. Tytułowy komiks zainspirował Lucasa i Spielberga przy tworzeniu Poszukiwaczy zaginionej arki, kolejny wymieniony stał się podstawą odcinka klasycznych KO, a ostatni doczekał się sequela Rosy pt. Płynna gotówka. Tom zawiera też wiele znakomitych krótkich komiksów w tym Tygrys i końKluczowe klucze czy  Prawdziwy Dziki Zachód oraz sporo gagów, artykułów i dwa obrazy Barksa. Żyć, nie umierać! A na dodatek połowa tomu to premierowe historie
Prezentację wydania znajdziecie tutaj, przykładowe strony tu, natomiast na najbliższe dni planujemy artykuły o nawiązaniach w komiksach Rosy do historii Barksa (trzecią część!) oraz o twórcach dla których komiksy Barksa były inspiracją.Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954-1955
Ilość stron: 240, Stron komiksów: 215 (w tym 108 premierowych)
Długie:
- Ni szczur, ni wydra - 22 strony
- Siedem miast Ciboli - 28 stron
- Promień i kamień - 28 stron
Ten-pagery:
- Największa ryba - reprint z KD 1999-20
- Kluczowe klucze - reprint z KD 1998-19 i KGD 2
- Wielkie wagary - reprint z KD 1998-33
- Kij w mrowisko - reprint z KD 2002-47
- Pod skorupą - reprint z KD 1995-23 i 2010-24
- Tańczący z nartami - reprint z KD 2001-01
- W zanurzeniu - reprint z KD 1996-25-26
- Lodowy ekspres
- Pierścionek i cukierek - reprint z KD 1994-15 i 2009-10
- Prawdziwy Dziki Zachód - reprint z KD 1998-04
- Na samym dnie - reprint z KD 1997-14
Krótkie:
- Kaczor i gołąb - 4 strony
- Demokracja bezpośrednia - 4 strony - reprint z KD 1997-38
- Tygrys i koń - 10 stron
+ 9 jednostronicówek (6 premierowych)
Dodatki:
- Norwegia widziana z Kaczogrodu - i na odwrót - 2 strony - artykuł
- Over the Rainbow Norway Style - 1 strona - ilustracja
- Narodowy bank Ciboli - 1 strona - obraz
- Złote miasta Cbioli - 1 strona - obraz
- Wynalazcy i inni szaleni naukowcy  - 3 strony - artykuł
+ 10 okładek

Komentarze

 1. Inbook.pl - tym razem egzemplarz bez walniętego rogu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekam co mi przyśle teraz Egmont bo dwa pierwsze egzemplarze też mi przysłali z zagniecionymi rogami

   Usuń
 2. Okej.. dostałem właśnie od Egmontu e-mail, że wysłali już tomik. Mam nadzieje, że dojdzie jeszcze w tym tygodniu w nienaruszonym stanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z livro doszedł wczoraj.

   Usuń
  2. Mhm, jak pisałem wcześniej- to wstyd, że wydawca ma później i pre-order nie jest wysyłany nawet symbolicznie ciut wcześniej. Nie lubię bylejactwa a na tym niestety widzę się opiera dzisiejszy świat..

   Usuń
  3. To nie jest wstyd - jeśli partnerzy mieli by zawsze później niż wydawca, to nie zamawialiby towaru. Bo po co, skoro każdy wolałby kupić u wydawcy szybciej i taniej?

   Usuń
  4. Taniej to kwestia konkurencji. Co do dostępności jednak uważam, że źródło powinno być najważniejsze- ewentualna dystrybucja po premierze jest już kwestią dyskusyjną.

   Usuń
  5. Hoho, ładna poprawa nastroju po mega parszywym dniu. Już tomik przyszedł- zapakowanie średnie i niestety tym razem trochę uszkodzony górny grzbiet i górny tylni róg. Nie ma tragedii, oby tylko od użytkowania nie zaczął się rozklejać czy rozpadać bo takie "atrakcje" mnie dobijają zwłaszcza przy ogólnie już bardzo, bardzo ostrożnym czytaniu wszelkich formatów kaczych komiksów. Cóż, zabieram się do lektury! :)

   Usuń
  6. Nie pamiętam, ale czy była jakaś informacja o nakładzie i sprzedaży "Kaczogrodu Carla Barksa" tj. 2 poprzednich tomów?

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Słaba jakość przykładowych plansz kolekcji Cavazzano + WYJAŚNIENIE EGMONTU

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici