Zapowiedzi Egmontu na 2018: Smerfy, Sisters, Kosmos, Gwiezdny zamek i wiele więcej [Komiksy dla wszystkich]

Głównym tematem wczorajszego newsa były nowości wśród zapowiedzi Egmontu, między innymi wspomniałem o Garfieldzie, Marzi czy Lucky Luke'u, natomiast dziś bardziej skupię się kontynuacjach wcześniej wydawanych serii. Zostało zapowiedzianych sporo ciekawych tytułów, niestety brakuje komiksów Disneya, ale ze słów Tomasza Kołodziejczaka wynika, że szybciej lub później powinno coś disnejowskiego pojawić się. Cały katalog znajdziecie na łamach Egmontu.
W listopadzie zostanie wydany trzeci tom Kajko i Kokosz: Nowe przygody, w przeciwieństwie do wcześniejszych albumów będzie zawierał jedną, pełnometrażową opowieść, a za komiks będzie odpowiadało trio w składzie: Kur, Kiełbus i Bednarczyk. To nie jedyna planowana nowość ze świata dzielnych wojów, ponieważ na ten rok Egmont planuje kilka obcojęzycznych edycji komiksu Christy, w tym ukraińską wersję Wielkiego turnieju,
Także fani najdłuższego komiksu w karierze Christy nie powinni być zawiedzeni, ponieważ do końca roku wyjdą trzy kolejne (2-4) albumy kolorowej edycji Kajtka i Koka w Kosmosie. Jeżeli komiks będzie wydawany w takim tempie to ostatni tom powinien pojawić się w przyszłym roku. Natomiast w listopadzie zostanie wydany kolejny, dziewiąty tom reedycji Jonki, Jonka i Kleksa.
Na wrzesień zaplanowano wydanie 4 kolejnych albumów komiksów nagrodzonych w konkursie im. J. Christy - 4. tomu Lila i Puta, 4. tomu Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika, 2. tomu Mai i Minizaurów oraz 2. tomu Oskara i Fabrycego. Co ciekawe, zmieni się scenarzysta ostatniej wspomnianej serii, 2. album Oskara i Fabrycego napisze Maciej Kur.
Niestety tempo wydawania Smerfów nadal jest powolne. W czerwcu i sierpniu zostaną wydane dwa albumy stworzone przez Peyo, a w listopadzie 2. tom spin-offu pt. Smerfy i Wioska Dziewczyn. Egmont także kontynuuje wydawanie komiksów z kucykami.
W lipcu i w grudniu zostaną wydane kolejne tomy serii Cazenove i i Maury'ego Sisters, będzie to już 10 i 11. tom serii, która praktycznie zrówna się z francuskim oryginałem (tam wydano 12 tomów serii). Także w grudniu ukaże się drugi integral zbierający komiksy z serii Clifton, tym razem będą to 4 albumy napisane i narysowane przez Bedu. Czy w przyszłym roku pojawią się w sprzedaży integrale zawierające albumy stworzone przez innych twórców? Zgodnie ze słowami Tomasza Kołodziejczaka, zależy to od sprzedaży.
W drugiej połowie roku do kiosków i księgarń trafią także dwa kolejne komiksy z serii Star Wars Film, serii zawierające disnejowskie adaptacje komiksowe filmów z gwiezdnej sagi. Fani Gwiezdnego zamku Alexa Alice nie powinni być zawiedzeni, ponieważ do końca roku Egmont zamierza wydać dwa kolejne albumy z serii zainspirowanej powieściami Verne'a. Trzeci tom ukaże się zaledwie 8 miesięcy po francuskiej premierze. Natomiast we wrześniu na półki księgarń trafi Podniebny Harry, czyli kolejny komiks Etienne Willema znanego z Miecza Ardeńczyka.

Przy okazji przypominam, że katalog nie zawiera wszystkich tytułów, które Egmont wyda w 2018 roku. 2 lata temu dopiero latem Egmont zapowiedział nową edycję Lucky Luke'a, natomiast w poprzednim roku tak samo zapowiedziano wydanie Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Może w tym roku także pojawi się naprawdę fajna niespodzianka.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru