Jeff Smith, Bedu i inni nie tylko w Warszawie, ale też na Pyrkonie!

Kilka dni wcześniej pisaliśmy o komiksowych atrakcjach na Warszawskich Targach Książki, lecz to niejedyne ciekawe wydarzenie zaplanowane na przyszły weekend. W dniach 18-20 maja w Poznaniu odbędzie się kolejny Pyrkon, a na nim sporo komiksowych atrakcji.
 Cały program Pyrkonu znajdziecie na ich stronie internetowej, natomiast my zwrócimy uwagę na kilka ciekawych wydarzeń komiksowych. Wiele spotkań i nowości na konwent planuje Egmont.
W piątek o 18:00 odbędzie się spotkanie m.in. z Maciejem Kurem i Piotrem Bednarczykiem, autorami serii Lil i Put. Godzinę później twórcy będą podpisywać komiksy.
Sobota będzie dniem w którym do Poznania przyjadą najznamienitsi zaproszeni przez Egmont. O 17:00 rozpocznie się spotkanie z Jeffem Smithem, autorem Gnata i RAPP, tuż po tym odbędzie się spotkanie z Etienne Willemem, autorem Miecza Ardeńczyka.
Natomiast na rozmowę z Bedu, autorem Hugo, trzeba będzie poczekać do niedzielnego południa. Twórcy będą też obecni w strefie autografów - w sobotę wieczorem i w niedzielę wczesnym popołudniem.
Jeżeli natomiast czekacie na jakiś punkt programu związany z komiksami Disneya to mamy dobrą wiadomość. W piątek o 18:30 odbędzie się prelekcja pt. W.I.T.C.H. - Powrót do dzieciństwa. Jeżeli nie kojarzycie, chodzi o włoski komiks Disneya o czarodziejkach, który był przez ponad dekadę wydawany w Polsce. Nad komiksem pracowało wielu twórców, którzy wcześniej tworzyli historie dla Topolino.

Podczas konwentu będzie można także zakupić sporo nowości. Do sprzedaży trafi m.in. 3. tom Gnata, 1. tom kolorowej edycji Kajtka i Koka w Kosmosie czy aż 4 komiksy z konkursu J. Christy. A to tylko niewielka część nowości, które na targi przywiezie Egmont.
Źródło ilustracji: materiały organizatora

Komentarze

  1. Mogliby przywieźć informację o planach wydania komiksów Barksa :-D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To szybciej do Warszawy. Jakby coś zostało podane, to oczywiście o tym napiszemy.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela