Komiksowe premiery - maj 2018 - festiwal pełen nowości i Gigant-zagadka

Oj, biedne portfele! W maju zarówno Egmont jak i inne wydawnictwa zaleją czytelników stosem nowości. Wszystko to z powodu Komiksowej Warszawy (na którym będziemy) jak i Pyrkonu. A na obu festiwalach pojawią się tacy znamienici goście jak Jeff Smith czy Bedu. Dodatkowo, fani serialowych Kaczych Opowieści powinni być zadowoleni, ponieważ zarówno w USA, jak i w Polsce, pojawią się 4 nowe odcinki serialu. Niestety jest też łyżka dziegciu w tej beczce miodu, opóźnienia komiksów od IDW nadal się zwiększają i w maju wyjdzie zaledwie ułamek opóźnionych komiksów.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
22 maja - Kaczor Donald 2018-06 - 9,99 zł
W majowym numerze KD oprócz kolejnego komiksu ze świata Kaczych Opowieści (Dwóch samurajów), zostanie opublikowany komiks Maximino pt. Twardy orzech do zgryzienia. Oby trzeci komiks w numerze prezentował wyższy poziom. (kadry z komiksów)
29 maja - Gigant Poleca 212: Przytul mnie, glino! - 15,99 zł - POLECAMY!
Majowy tom Giganta powinien obfitować w ciekawe komiksy, pojawi się m.in. Fabryka snów Mottury, czyli pięknie narysowany komiks autora m.in. disnejowskiego Moby Dicka, W krainie kreciurów Guerriniego, która jest reinterpretacją Opowieści przedświątecznej Barksa, a także komiks paragrafowy Andersena pt. Los w twoich rękach. Informacje o pełnej zawartości tomu znajdziecie na blogu.

KOMIKSY DISNEYA W USA
30 maja - Tangled #2 - 3,99 $
Seria zawiera oryginalne historie związane z serialem Zaplątani. Numer niedostępny w Polsce. Komiks miał się ukazać w lutym.
30 maja - Uncle Scrooge #37 - 3,99 $ - POLECAMY!
W numerze ma się pojawić komiks Siegela i Cavazzano Few and Pharoah Between. Komiks miał się ukazać w kwietniu.
Ze względu na spore przesunięcia nie możemy zagwarantować żadnej z wyżej wymienionych dat, dodatkowo w maju mogą się pojawić komiksy niewymienione na liście, ponieważ wiele tytułów zostało przesuniętych na początek czerwca, najnowsze informacje o nowościach znajdziecie na fanpage'u.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
8 maja - Sprycjan i Fantazjusz 42: W Moskwie - 38 zł - POLECAMY!
Po 2 latach po opublikowaniu po polsku Australijskiej przygody (nasza recenzja), jedna z najsłynniejszych frankofońskich serii komiksowych powraca do Polski. Tym razem zostanie wydany album z 1990 roku stworzony przez Tome i Janry'ego.
17 maja - Gnat 3: Przyjaciele i wrogowie, czyli żniwa - 99,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Ostatni tom nagrodzonej wieloma nagrodami Eisnera serii Jeffa Smitha, będącej połączeniem humoru i przygody charakterystycznych dla komiksów Barksa, z motywami fantasy (nasze recenzje).
17 maja - Clifton 1: Wydanie zbiorcze - 99,99 zł
Pierwszy w Polsce (czwarty oryginalnie) tom humorystycznej serii o Cliftonie, brytyjskim policjancie. Tom zawiera 4 albumy z czego 3 narysował Bedu, znany w Polsce z serii Hugo.
17 maja - Niezła draka, Drapak! 3: Inwazja łowcy z ciał niebieskich - 24,99 zł
17 maja - Wojtek i Rudy 2: Afera za aferą - 24,99 zł
17 maja - Krasnolud Nap 2: Diamenty są bezpieczne - 24,99 zł
17 maja - Rufus 1: Wilk w owczej skórze - 24,99 zł
Egmont kontynuuje wydawanie komiksów z konkursu J. Christy, tym razem serwując jedną nową serię i trzy kontynuację. Zarówno o Napie, Rudym i Drapaku pisaliśmy wcześniej.
17 maja - Kajtek i Koko w kosmosie 1: Zabłąkana rakieta - 39,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Pierwszy tom siedmiotomowej edycji Kajtka i Koka w kosmosie, gigantycznej epopei SF, pełnej niezwykłych pomysłów i ciekawych przygód. Komiks po raz pierwszy ukaże się w całości w kolorze.
17 maja - Kajko et Kokosz: En vacances - 24,99 zł
Francuskojęzyczna edycja komiksu Janusza Christy Na wczasach.
27 maja - Bajka na końcu świata 3: Ożywczy deszcz - 39,90 zł
27 maja - Hotel Dziwny 2: Śpiew Skrzekowyjca - 39,90 zł
Drugi tom przepięknie narysowanego komiksu pełnego magicznych stworzeń (nasza recenzja).

Jeżeli kojarzycie, zaplanowany na maj komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
źródło ilustracji: materiały prasowe - IDW,  Egmont, Taurus

Komentarze

 1. Ja się jeszcze przymierzam do kupna "Miecza Ardeńczyka" ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gnat 3 w końcu się doczekałem :D i to jeszcze Jeff Smith będzie promował tom premierowo w Warszawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba wkradł się błąd. Na stronie Świata Komiksu pisze, że "Kajtek i Koko" będzie kosztował 39,99, nie 34.99 (a szkoda:-))

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)