Wielki powrót "Iznoguda" i inne zapowiedzi Egmontu

Tuż przed chwilą na targach w Warszawie Tomasz Kołodziejczak odpowiedział na pytania fanów dotyczące planów wydawnictwa Egmont. Choć padło niewiele konkretów, nie oznacza to, że nie pojawiły się rewelacyjne wieści dla fanów komiksów humorystycznych.
Najważniejszą informacją jest zapowiedź wydania w 2019 roku Iznoguda Goscinny'ego i Tabary'ego, humorystycznego komiksu o wezyrze, który chciał zostać kalifem w miejsce kalifa. Seria już raz była wydawana w Polsce, na początku XXI wieku, lecz wówczas ukazało się zaledwie kilka albumów. Tym razem Egmont zamierza ją wydawać w integralach. Na razie nie są znane szczegóły wydania.
Nie pojawiły się natomiast informacje o planach dotyczących komiksów Disneya. Jednak Tomasz Kołodziejczak zasugerował, odpowiadając na moje pytanie dotyczące kolekcji Barksa i Rosy, że Egmont czyni kroki w wydaniu jakichś komiksów Disneya zawierających premierowe historyjki. Kiedy możemy spodziewać się tego typu tomów? Sądzę, że może nawet pod koniec tego roku.
Zostali także ogłoszeni twórcy, którzy stworzą 3. album Kajko i Kokosz Nowe Przygody. Za pełnometrażowy album będą odpowiadać Maciej Kur (sceniarusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolory). Komiks zostanie wydany jesienią.
Natomiast fani Usagiego Yojimbo Stana Sakaiego muszą się uzbroić w cierpliwość. Egmont planuje wznowić komiks od początku, ale na razie trudno stwierdzić, czy nowe wydanie pojawi się w 2019 czy w późniejszych latach.
Przy okazji przypominam, że Egmont na targi w Warszawie przyszykował katalog. O komiksach w nim zapowiedzianych powstanie osobny news (a może i dwa).

Komentarze

  1. Super wiadomość co do 3 części Kajka i Kokosza.Widać wyciągnęli wnioski z poprzednich części i zrobią coś dla czytelników.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar