Kaczor Donald 2018-06 - skład - Kacze Opowieści i Rota + zmiany w KD

Wiatr zmian nadchodzi! Ale jeszcze miesiąc poczekamy zanim od nas dojdzie. Dziś natomiast został wydany majowy numer pisma Kaczor Donald, w którym między innymi pojawił się kolejny komiks ze świata nowych Kaczych Opowieści oraz historyjka Roty. Jest to 983. numer pisma.

- Okładka
- Zawsze śmieszne - 1/4 strony
- Dwóch samurajów - 10 stron - z serii Kacze Opowieści
- Twardy orzech do zgryzienia - 10 stron
- Klątwa czarnego diamentu - rys. Marco Rota - 10 stron
- Cudowne miejsce - 2 strony
- Kurier Kaczogrodzki nr 84 - 1 strona

Tak samo jak przed miesiącem w numerze pojawił się komiks ze świata nowych Kaczych Opowieści (tym razem Dwóch samurajów z DuckTales #4), a także historyjka Maximino. Trzecią dłuższą historyjką jest tym razem komiks Marco Roty. Ostatni numer nadzwyczaj pozytywnie mnie zaskoczył (szczególnie komiks Maximino), mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.
Natomiast za miesiąc, 20 czerwca, pojawi się numer o zwiększonej liczbie stron. Zgodnie z zapowiedzią z końca numeru (zajmującą zaledwie 1/10 strony) kolejny numer będzie miał 52 strony, a nie 48 jak zwykle. Natomiast dołączonym gadżetem będą klocki Lego City. Zobaczymy czy skończy się to lepiej niż rok temu, kiedy zmieniono jedynie lekko oprawę graficzną. Pewną informacją, która może świadczyć, że może być więcej zmian, jest fakt, że podobno dzisiaj wydany numer Kaczora Donalda będzie ostatnim numerem czeskiego odpowiednika. Ja liczę, że zwiększy się liczba stron komiksów o więcej niż 4. W końcu duński Anders And ma 52 stron, a zawiera aż 42 strony historyjek.
W numerze nie zapowiedziano jakiegokolwiek komiksu, który pojawi się za miesiąc. Jeżeli w międzyczasie pojawią się jakiekolwiek informacje o czerwcowym numerze KD, to oczywiście poinformuję o nich na blogu lub fanpage'u.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Gdzie kupiliście KD? Byłem wczoraj i dzisiaj w chyba 10 sklepach. Empik, Kiosk Ruchu, Relay, inmedio i nigdzie nie mieli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i komiks Roty ma z tego co widzę 10 stron, a nie 1.

   Usuń
  2. Już poprawione.
   Kupiłem w InMedio.

   Usuń
  3. Ja kupiłem nowy numer w Tesco.

   Usuń
  4. Dzięki! Spróbuję jutro w Tesco. Jeśli kogoś to interesuje, to pojawił się humble bundle z komiksami od BOOM! Studios.

   Usuń
 2. Widać że duński. Już w pierwszym pasku "Coś na ząb" napis na ciężarówce wygląda mi na duński... taka wpadka w pierwszym "nowym numerze"?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela