Jeff Smith, Bedu i inni na Komiksowej Warszawie!

Już za tydzień wystartuje kolejna edycja Warszawskich Targów Książki w Warszawie, a zarazem Komiksowej Warszawy. Wszyscy fani książek i komiksów są mile widziani od 17 do 20 maja na PGE Stadionie Narodowym.
Nie tak dawno został udostępniony plan festiwalu w związku z czym chcieliśmy zwrócić uwagę na kilka punktów programu, szczególnie na wizyty autorów, których komiksy były recenzowane na blogu. Wiele spotkań i nowości na targi planuje Egmont.
W czwartek warsztaty dla dzieci poprowadzi Berenika Kołomycka, autorka m.in. Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika. Natomiast o 16:00 zostanie przeprowadzony panel tłumaczy komiksów z udziałem m.in. Jacka Drewnowskiego.
Na piątek zostały zaplanowane spotkania z największymi gwiazdami festiwalu. O 15:30 odbędzie się spotkanie z Etienne Willemem, autorem Miecza Ardeńczyka, a następnie w sali pojawi się Bedu, autor Hugo. Na sam koniec dnia, o 17:45, o Gnacie i RAPP opowie Jeff Smith.
Sobota rozpocznie się od spotkania z autorami komiksów nominowanych w konkursie J. Christy (o 10:15), po nich w sali pojawią się autorzy Hotelu Dziwnego - Catherine i Florian Ferrier. O 17:45 rozpocznie się jedno z najciekawszych wydarzeń targów, czyli spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem, który jak zwykle ujawni plany na kolejne miesiące. Natomiast w niedzielę o 15:30 o planach na przyszłość porozmawiają inni wydawcy komiksowi.
Podczas targów będzie można także zdobyć autografy od wielu twórców. W piątek i sobotę rano komiksy podpisywać będą m.in. Bedu i Jeff Smith. Oprócz tego przez cały czas trwania festiwalu będzie można zdobyć podpisy m.in. od twórców komiksów z konkursu im. J. Christy.


Targi to nie tylko spotkania i autografy, ale także niesamowita ilość nowości komiksowych przygotowanych przez wydawców. Do sprzedaży na targach trafi m.in. 3. tom Gnata, nowy album Sprycjana, 1. tom kolorowej edycji Kajtka i Koka w Kosmosie czy aż 4 komiksy z konkursu J. Christy. My też na targach pojawimy się, pewnie będziemy się kręcić po różnych stoiskach i spotkaniach przez całą sobotę.
W tym samym terminie w Poznaniu będzie odbywał się Pyrkon, na którym pojawi się część gości obecnych na festiwalu w Warszawie. O Pyrkonie więcej napiszemy w najbliższych dniach.
Źródło ilustracji: materiały organizatora i materiały prasowe - Egmont.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar