Kolejne dodruki "Kaczogrodu Carla Barksa"!

Wydawnictwo Egmont udostępniło listę dodruków na pierwsze półrocze tego roku i na niej znalazły się trzy tomy serii Kaczogród. Carl Barks. Oznacza to, że seria z komiksami Barksa cały czas się dobrze sprzedaje i nakłady kolejnych tomów stopniowo się kończą.

Już co najmniej drugi dodruk otrzyma Siedem miast Ciboli i inne historie z lat 1954–1955, tom oryginalnie wydany na początku 2019 i zawierający m.in. komiks stanowiący inspirację do serii o Indianie Jonesie, po raz drugi zostanie dodrukowane W Krainie Wielkich Jezior i inne historie z lat 1956-1957, zawierające m.in. historię o spotkaniu z Indianami-liliputami, dodruk otrzyma też Zagubieni w Andach i inne historie z lat 1948-1949, czyli wydanie, w którym znalazła się jedna z najlepszych historii Barksa opowiadająca o kwadratowych kurach. 

Najpewniej nowe wydania będą miały wyższą cenę okładkową wynoszącą 89,99 zł, a w przypadku dwóch dodrukowywanych tomów jeszcze niewielką liczbę egzemplarzy z poprzedniego nakładu można znaleźć w księgarniach. Siedem miast Ciboli jest dostępne w wielu sklepach, a Zagubieni w Andach można dostać na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Ciekawe, czy "Siedem miast Ciboli" w końcu zostanie wydane z poprawną okładką - bez dodatkowej płetwy i z podpisem Walt Disney, który pominięto na wcześniejszym dodruku (nie żeby był tam w ogóle potrzebny, ale dla zachowania konsekwencji).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie poprawią, bo każda zmiana to koszty, a dodruk tego samego nie.

   Usuń
  2. Te polskie okładki są tak brzydkie, że w sumie żadna strata. Nawet w takiej Brazylii mieli piękne okładki - z obrazami Barksa.

   Usuń
  3. A jednak we wcześniejszym dodruku usunęli tę nieszczęsną płętwę, tylko przy okazji zniknął też podpis.

   Usuń
  4. Aha, a ja szukam na swoim tomie tej płetwy jak głupi, bo sobię myślę że jak nie ma podpisu to płetwy też.

   Usuń
  5. ej ziomeczeki, dajcie znac jesli wyjdzie poprawiona okladka. tez bym chetnie podmienil sobie egzemplarz na taki z napisem walt disney :)

   Usuń
 2. W tekście jest błąd bo pisze, że "Siedem miast Ciboli" pierwotnie wydano w 2024 r. Tymczasem pierwsze wydanie to był rok 2019. W sumie jak po pięciu latach dopiero robią dodruk pierwszych tomów to ta sprzedaż nie jest nadzwyczajna w sumie. Zła oczywiście też nie no ale jednak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mea culpa, już poprawione.
   Poza tym zauważ, że to nie pierwszy dodruk, ale co najmniej drugi. Pierwszy był w 2020.

   Usuń
 3. Czy wiadomo coś o najnowszym kaczorze donaldzie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już wolę nie czekać na podmianę, bo jak chciałem podmienić na poprawioną okładkę to wycofali tom i go już nie dodrukowali (tom 10 Sknerusa).

  OdpowiedzUsuń
 5. kiedy galaxy 4 panie Radku?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe czy będzie kiedyś dodruk "Na dalekiej północy"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym tomie występuje niejaki Zombie Bombie, którego Disney zbanował. Póki nie zdejmą zakazu wykorzystywania tej postaci nie będzie dodruku. Na szczęście ja zdążyłem kupić.

   Usuń
  2. Ja obstawiam że będzie ale bez tej jednej historii. Życie i czasy wydaje mi się również się pojawią ale w wersji zmienionej - ze innym designem postaci - i bez imienia Rosy który na takie modyfikacje zgody nie wyraził.

   Kiedy nie wiem ale myślę że to perspektywa najbliższej dekady.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!