Gigant Poleca Special 2024-01 "Jaja jak berety!" - zapowiedź wielkanocnego tomu

Egmont jak zwykle zaskakuje. 1 marca do sprzedaży trafi pierwszy w tym roku tom Giganta Poleca Special i będzie to wydanie o tematyce wielkanocnej. W poprzednim roku podobne wydanie pojawiło się w ramach Giganta Poleca Extra, a pierwszym Specialem był Młody Kaczor Donald, ale widocznie Egmont zmienił zdanie odnośnie tego, co ma być wydawane w poszczególnych seriach.
Tom Jaja jak berety! będzie liczył 256 stron i zostanie wydany w cenie okładkowej 24,99 zł, a w środku znajdą się komiksy z Lustiges Taschenbuch Sonderband: Ostern z 2022 roku.

Ponad połowę tomu będą zajmować komiksy napisane przez Françoisa Corteggianiego, francuskiego scenarzystę znanego polskim czytelnikom choćby z historii Zimna woda zdrowia doda. Jednak otwierająca tom historia prezentuje się dość słabo pod względem rysunków, dużo więcej można się spodziewać po historii narysowanej przez Camboniego, innego doskonałego twórcę, w którym Miki i Goofy współpracują z profesorem Enigmem. To też najdłuższy komiks w wydaniu.

Pozostała część tomu to głównie krótsze komiksy, w tym historie znane polskim czytelnikom, jak niezwykle zabawna opowieść z Dziobasem narysowana przez Freccero, ale nie tylko. Pojawi się całkiem świeża historia z Młodymi Skautami jak i pochodzący z lat 90. komiks napisany przez Cimino, w którym Donald staje się zawziętym ogrodnikiem.

Na ten moment nie wiemy dokładnie, jak będzie wyglądała przyszłość Giganta Poleca Extra i Special. Wiemy natomiast, że w tym roku pojawi się aż 7 tomów Extra i 4 tomy Special, co razem da 12 specjalnych tomów. 1 marca do sprzedaży trafił też nowy Gigant Poleca zawierający co najmniej parę ciekawych historyjek.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. może to kolejna pomyłka ale wygląda jakby się nie przykładali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej to wygląda na zmianę koncepcji.
   I tak Egmont jest lepszy niż pewne amerykańskie wydawnictwo, tam zmieniali koncepcję na komiksy Disneya średnio co 4 miesiące.

   Usuń
 2. szanuję wyraźny podział tomów świątecznych od reszty - szkoda jedynie, że tak późno i się dwie kategorie pomieszały tak jak kiedyś komiksy z kaczogrodu z wydaniem specjalnym kaczora donalda. ale sama inicjatywa fajna. :) mam przy okazji pytanie offtopowe. można cię prosić radku o jakieś aktualne zestawienie dotychczasowo wydanych lucky luków? mówię o reedycji od bodajże 2016. byłbyś w stanie coś takiego ogarnąć? tak jak kiedyś pięknie zrobiłeś z kaczogrodami barksa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałem że nowy tom gigant poleca special będzie super a jest beznadziejnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że tym razem będzie coś napisane na grzbiecie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grzbiet będzie praktycznie taki sam jak pierwszego wielkanocnego tomu. Z różnicą, że zamiast "Extra" będzie "Special"

   Usuń
  2. chyba nie do końca Panie Radku jak kupiłem najnowszego KD to była reklama tego tomu na końcu i na grzbiecie było napisane : Jaja jak berety więc chyba na grzbiecie będzie napis

   Usuń
 5. Trochę słabo bo nie mogli zrobić małego kaczora donalda tylko skopiowali z gigantu poleca extra i zamiast fajnych historii z młodym kaczorem donaldem dali jakiś słabiutki wielkanocny tomik i pomysleć ze mogli zrobić kaczora młodego a wcisneli jakis szajs

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie żeby wielkanocne tomy to było jakieś arcydzieło jednak ten twój uwielbiany młody kaczor donald wygląda blado nawet przy tym.

   Usuń
  2. A nie mlody kaczor donald może miał mało stron i duża cenę ale to bardzo fajny tom

   Usuń
 6. Czym różni się seria special od extra? Inny rozmiar?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie niczym. Choć może Egmont planuje w Extra zostawić serie tematyczne, a w Specialu związane ze świętami/porami roku.

   Usuń
 7. w porównaniu do poprzedniego wielkanocnego zdecydowanie lepszy, ale i tak te tomy wielkanocne niewiele sensu maja, bo w przeciwienstwie do halloween/lata/swiąt nie powstaja komiksy w tej tematyce praktycznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Młody Donald był ok a to… co to w ogóle jest.jak zwykle wciskanie słabych komiksów na siłę bo tematyka świąteczna musi być. Co za dno

  OdpowiedzUsuń
 9. już by mogli pociągnąć tematykę historii z przeszłości różnych bohaterów

  OdpowiedzUsuń
 10. po namyśle chyba jednak kupię na indeksie te komiksy wyglądały serio spoko

  OdpowiedzUsuń
 11. Tom ma tyle wspólnego z Wielkanocą co zeszłoroczny śnieg. Żaden z komiksów nie nawiązuje do tematu Wielkanocy. Rozczarowujące wydanie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela