Gigant Poleca Special 2024-01 "Jaja jak berety!" - zapowiedź wielkanocnego tomu

Egmont jak zwykle zaskakuje. 1 marca do sprzedaży trafi pierwszy w tym roku tom Giganta Poleca Special i będzie to wydanie o tematyce wielkanocnej. W poprzednim roku podobne wydanie pojawiło się w ramach Giganta Poleca Extra, a pierwszym Specialem był Młody Kaczor Donald, ale widocznie Egmont zmienił zdanie odnośnie tego, co ma być wydawane w poszczególnych seriach.
Tom Jaja jak berety! będzie liczył 256 stron i zostanie wydany w cenie okładkowej 24,99 zł, a w środku znajdą się komiksy z Lustiges Taschenbuch Sonderband: Ostern z 2022 roku.

Ponad połowę tomu będą zajmować komiksy napisane przez Françoisa Corteggianiego, francuskiego scenarzystę znanego polskim czytelnikom choćby z historii Zimna woda zdrowia doda. Jednak otwierająca tom historia prezentuje się dość słabo pod względem rysunków, dużo więcej można się spodziewać po historii narysowanej przez Camboniego, innego doskonałego twórcę, w którym Miki i Goofy współpracują z profesorem Enigmem. To też najdłuższy komiks w wydaniu.

Pozostała część tomu to głównie krótsze komiksy, w tym historie znane polskim czytelnikom, jak niezwykle zabawna opowieść z Dziobasem narysowana przez Freccero, ale nie tylko. Pojawi się całkiem świeża historia z Młodymi Skautami jak i pochodzący z lat 90. komiks napisany przez Cimino, w którym Donald staje się zawziętym ogrodnikiem.

Na ten moment nie wiemy dokładnie, jak będzie wyglądała przyszłość Giganta Poleca Extra i Special. Wiemy natomiast, że w tym roku pojawi się aż 7 tomów Extra i 4 tomy Special, co razem da 12 specjalnych tomów. 1 marca do sprzedaży trafił też nowy Gigant Poleca zawierający co najmniej parę ciekawych historyjek.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. może to kolejna pomyłka ale wygląda jakby się nie przykładali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej to wygląda na zmianę koncepcji.
   I tak Egmont jest lepszy niż pewne amerykańskie wydawnictwo, tam zmieniali koncepcję na komiksy Disneya średnio co 4 miesiące.

   Usuń
 2. szanuję wyraźny podział tomów świątecznych od reszty - szkoda jedynie, że tak późno i się dwie kategorie pomieszały tak jak kiedyś komiksy z kaczogrodu z wydaniem specjalnym kaczora donalda. ale sama inicjatywa fajna. :) mam przy okazji pytanie offtopowe. można cię prosić radku o jakieś aktualne zestawienie dotychczasowo wydanych lucky luków? mówię o reedycji od bodajże 2016. byłbyś w stanie coś takiego ogarnąć? tak jak kiedyś pięknie zrobiłeś z kaczogrodami barksa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałem że nowy tom gigant poleca special będzie super a jest beznadziejnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że tym razem będzie coś napisane na grzbiecie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grzbiet będzie praktycznie taki sam jak pierwszego wielkanocnego tomu. Z różnicą, że zamiast "Extra" będzie "Special"

   Usuń
 5. Trochę słabo bo nie mogli zrobić małego kaczora donalda tylko skopiowali z gigantu poleca extra i zamiast fajnych historii z młodym kaczorem donaldem dali jakiś słabiutki wielkanocny tomik i pomysleć ze mogli zrobić kaczora młodego a wcisneli jakis szajs

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie żeby wielkanocne tomy to było jakieś arcydzieło jednak ten twój uwielbiany młody kaczor donald wygląda blado nawet przy tym.

   Usuń
 6. Czym różni się seria special od extra? Inny rozmiar?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie niczym. Choć może Egmont planuje w Extra zostawić serie tematyczne, a w Specialu związane ze świętami/porami roku.

   Usuń
 7. w porównaniu do poprzedniego wielkanocnego zdecydowanie lepszy, ale i tak te tomy wielkanocne niewiele sensu maja, bo w przeciwienstwie do halloween/lata/swiąt nie powstaja komiksy w tej tematyce praktycznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Młody Donald był ok a to… co to w ogóle jest.jak zwykle wciskanie słabych komiksów na siłę bo tematyka świąteczna musi być. Co za dno

  OdpowiedzUsuń
 9. już by mogli pociągnąć tematykę historii z przeszłości różnych bohaterów

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ruszyła prenumerata "Giganta Poleca Extra" + grafik na cały rok!

MegaGiga 62 "Dworskie życie" - zapowiedź - dwa bardzo długie komiksy!