Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 12 - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafił nowy album z serii Czarodziejki W.I.T.C.H., disnejowskiego cyklu fantasy o młodych czarodziejkach. Dwunasty tom reedycji otwiera walentynkowa ilustracja, a w środku zawarte są historie zamykające szóstą sagę, Ragorlang. Jest to tom liczący 324 strony, którego cena okładkowa wynosi 99,99 zł. Przykładowe strony z wydania znajdziecie tutaj, a tom jest już dostępny m.in. na Egmont.pl.

Album zawiera komiksy 70-74 o W.I.T.C.H. Historie zostały pierwotnie wydane w numerach 139-148 magazynu, które opublikowano w Polsce pomiędzy lipcem a grudniem 2008. Łącznie w tym roku pojawią się trzy lub cztery tomy, o czym informowano na festiwalu w Łodzi, więc można podejrzewać, że wkrótce zostanie zaprezentowana zapowiedź kolejnego tomu.

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto.  

Czarodziejki W.I.T.C.H. - Księga dwunasta
 Liczba stron: 324, Stron komiksów: 295

  • Dodatki:
  • Kto jest kim w WITCH? - 3 strony - artykuły
  • 10 całostronicowych ilustracji (po 2 na każdy komiks)

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru