Marvel Comics wyda komiks o Sknerusie McKwaczu!

19 czerwca do sprzedaży trafi pierwszy w historii komiks z Sknerusem wydany przez Marvel Comics! Uncle Scrooge and the Infinity Dime ma być one-shotem stworzonym przez Jasona Aarona, świetnego twórcę marvelowskich historii, a za rysunki mają odpowiadać Mottura, D'Ippolito i Mangiatordi, czyli rysownicy znani z Gigantów.


W zeszycie zostanie zawarta historia, w której Sknerus podróżuje po multiwersum, aby powstrzymać pokręconą, alternatywną wersję Sknerusa przed staniem się wszechpotężnym i niezwykle bogatym. Komiks zaprezentuje nowe podejścia do postaci słynnego miliardera i nie zabraknie też w nim występów Kaczora Donalda, Hyzia, Dyzia i Zyzia, a także drugoplanowych postaci, w tym Diodaka. Poza tym w powiększonym wydaniu pojawi się przedruk pierwszej historii z Sknerusem stworzonej przez Barksa, czyli Wielkiej niedźwiedzcy.

Numer zostanie wydrukowany w co najmniej dwóch wersjach okładkowych. Za pierwszą będzie odpowiadać Lorenzo Pastrovicchio, słynny rysownik włoskich komiksów Disneya, za drugą Alex Ross, czyli autor wielu malarskich okładek Marvela i komiksu Marvels. Na ten moment nie jest znana cena komiksu, a także czy Marvel zamierza regularnie wydawać komiksy z kaczymi bohaterami. Nie wiemy także, w jaki sposób w Europie zostanie przedrukowana historia napisana przez Aarona - czy będzie to specjalne wydanie, czy po prostu pojawi się w ramach Gigantów.

Więcej informacji o samym wydaniu znajdziecie w informacji prasowej udostępnionej przez Marvela. Warto przy okazji wspomnieć, że nie będzie to pierwsza próba Marvela do komiksów Disneya. Więcej o tym pisaliśmy w artykule w poprzednim roku o trochę już nieaktualnym tytule Dlaczego Marvel nie wydaje komiksów Disneya?. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Marvel Comics

Komentarze

 1. A mnie się ten pomysł nie podoba

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja kocham historyjkę z "Donalda i Spółki" kiedy to Donald przeczytał komiks z Hulkiem i wkręcił sobie że nie może się denerwować bo dojdzie do "transformacji". Co ciekawe to było zanim się nikomu nie śniło, że Disney kupi Marvela. To był "D i S-ka" nr 28 z 1993 roku. Czy ktoś wie gdzie to jeszcze zostało przedrukowane (w Polsce i za granicą)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Polsce tylko raz właśnie w tym nr Donald i Spółka.
   A na świecie tutaj:

   https://inducks.org/story.php?c=I+TL+1925-B

   Usuń
  2. Też bardzo lubiłem - przeczytałem ją kilkadziesiąt razy i po 30 latach dalej pamiętam kadry i teksty :)

   Usuń
 3. Wiadomość intrygująca, czy ktoś wie gdzie będzie możliwość nabycia tego komiksu po angielsku w Polsce ? Np, zakup na amazon czy coś takiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kup na amazon, niech rosną w siłę a ty przepłacaj :-) Komiksy zeszytowe kupuje się w preorderach (bo po ich ukazaniu się są rzadko dostępne w przeciwieństwie do wydań zbiorczych) w dwóch sklepach komiksowych: Azyl Komiksu (przystępniejsza cena) oraz Atom Comics - po prostu wpisz sobie w wyszukiwarkę. Preordery pojawiają się na początku każdego miesiąca, więc najwcześniej ten komiks będzie dostępny w przedsprzedaży na początku marca (w Azylu może pod koniec lutego). Niewykluczone że też się skuszę (nawet na 100% nie wiem w którym sklepie bo czasem coś zamówię tu, czasem tu).

   Usuń
  2. To jest zeszytówka, więc będzie w Azylu Komiksu i na Atom Comics, chyba że będą jakieś ograniczenia w dystrybucji.
   Niestety czasem amerykańskie komiksy Disneya mają tego typu ograniczenia, ale zobaczymy, jak będzie tym razem.

   Usuń
 4. Atom Comics (lepszy -nie tylko moim zdaniem - kontakt z klientem) - zapomniałem dopisać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Panowie wielkie dzięki za info;) ja to głównie Kaczogrod w Empiku, czasem jakiś gigant - głównie extra i tyle, a tu widzę tajemna wiedza gdzie nabyć komiksy xD

  OdpowiedzUsuń
 6. Akurat Jason Aaron jest fatalnym scenarzystą, więc to słaba wiadomość - 90% komiksów Aarona, które przeczytałem, oceniam zdecydowanie negatywnie. Słaby scenarzysta, jeden z najgorszych

  OdpowiedzUsuń
 7. Panowie, możecie mi jeszcze przybliżyć co to znaczy "zeszytówka"? Czego dokładnie mam się spodziewać, czarno białych plansz, niskiej jakości papieru? Wszedłem sobie na dział Zeszyty na stronie Azyl Komiksu i tam są jakies śmieszne ceny za komiksy po 3 PLN/szt idzie kupić, o co tutaj chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zeszytówką jest w szerokim rozumieniu tego słowa np. "Kaczor Donald".
   Ogólnie chodzi o wszystko, co ma od 24 do 80 stron i jest wydawane w formacie zeszytu, czyli bez grzbietu i ze zszywkami.
   Jakość jest różna - ale zwykle to dość średni papier kredowy.
   Cena także - tutaj raczej mówimy o publikacji grubszej, ok. 60-stronicowej, pewnie w cenie 7-8 dolarów, więc u nas z 25 zł wyjdzie.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru