Gigant Mamut 40 "Kacza banda" - dziś premiera - Camboni, Gervasio i Asteriti

Dziś do sprzedaży trafił pierwszy w tym roku tom Giganta Mamuta - Kacza banda, w którym znajdziecie nie tylko komiksy o tematyce westernowej, zarówno rozgrywające się we współczesnym Kaczogrodzie jak i w przeszłości, ale też historie z najsłynniejszymi złoczyńcami. Cena tomu wynosi 29,99 zł i kupicie je także na Egmont.pl z 30% rabatem.
Tom jest oparty na dwóch tomach: 84. Lustiges Taschenbuch Spezial z 2018 roku oraz 90. tomie tej samej serii z 2019 roku. 

W przeciwieństwie do kilku tomów z poprzedniego roku, w tym wydaniu jest parę ciekawych komiksów, ale brakuje czegoś, co mogłoby przyciągnąć większą uwagę.  Ciekawie wygląda historia narysowana przez Camboniego, która opowiada o przygodach Kaczej Rodziny w czasach Dzikiego Zachodu. Najdłuższy komiks to Turystyczny bandyta, 62-stronicowa opowieść rozgrywająca się w czasach współczesnych z Donaldem i Sknerusem w roli głównej.

Natomiast pewnymi zaskoczeniami mogą być Prawdziwa historia Ringo Mouse’a, ponieważ to zbierający całkiem niezłe opinie komiks o Mikim, który w czasach Dzikiego Zachodu pomaga Gilbertowi przy wydawaniu gazety, a także Mój partner Fantomen, czyli klasyczny komiks Ferrariego i Cherchiniego, w którym Fantomen przed wymiarem sprawiedliwości chce udowodnić swoją niewinność.

W tym miesiącu Gigant Mamut jest jedynym kieszonkowym wydaniem z kaczkami i myszami, ale na początek marca zapowiedziano premierę nowego Giganta, w którym pojawią się choćby dwa komiksy Cavazzano, a także Giganta Poleca Special i MegaGiga.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

 

Komentarze

 1. Zamówione, wyszło jakieś 17 zł - niestety gorzej, że ciągle kupuję komiksy i książki, a ostatnio mało czytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie za 17 zł kupiłeś wodzu?

   Usuń
  2. Taniaksiazka oraz podwyższony cashback letyshops z okazji walentynek.

   Usuń
 2. Ok tom - może bez jakichś rewelacji ale dużo solidnych komiksów, takie tomy też są potrzebne. Czytało się w porządku.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka