Gigant Poleca Special 2024-01 "Jaja jak berety!" - dziś premiera - Corteggiani, Camboni, Freccero

Egmont cały czas zaskakuje. Najpierw zaskoczył przeniesieniem wielkanocnego tomu do serii Gigant Poleca Special, a teraz tym, że wydanie trafiło do kiosków jeden dzień wcześniej. Już dziś kupicie Jaja jak berety!, czyli liczący 256 stron tom z historiami z kaczkami i myszami. Pomijając nazwę serii, wydanie pasuje do wydanego w poprzednim roku wielkanocnego tomu. Komiks można też zamówić na Egmont.pl.
Wydanie jest oparte na niemieckim Lustiges Taschenbuch Sonderband: Ostern z 2022 roku.

Ponad połowę tomu zajmują komiksy napisane przez Françoisa Corteggianiego, francuskiego scenarzystę znanego polskim czytelnikom choćby z historii Zimna woda zdrowia doda. Otwierająca tom historia prezentuje się dość słabo pod względem rysunków, dużo więcej można się spodziewać po historii narysowanej przez Camboniego, innego doskonałego twórcę, w którym Miki i Goofy współpracują z profesorem Enigmem. To też najdłuższy komiks w wydaniu.

Pozostała część tomu to głównie krótsze komiksy, w tym historie znane polskim czytelnikom, jak niezwykle zabawna opowieść z Dziobasem narysowana przez Freccero, ale nie tylko. W wydaniu znajdziecie też całkiem świeżą historię z Młodymi Skautami jak i pochodzący z lat 90. komiks napisany przez Cimino, w którym Donald staje się zawziętym ogrodnikiem.

 
Warto przypomnieć, że jutro zgodnie z planem pojawi się Gigant Poleca z wyjątkową okładką oraz dwoma komiksami z rysunkami Cavazzano. Natomiast w połowie marca premierę będzie miało wydanie MegaGiga zawierające m.in. legendarny komiks Silvii Ziche, a to niejedyna atrakcja tego wydania.

Komentarze

 1. A w srode WŁOSKI SKARBIEC 3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie to zbyt nie interesuje, ten cavazzano nie robi fajnych scenariuszy ani rysunków. Komiksy jak w gigancie, ale ciekawszy jest gigant.

   Usuń
 2. ale my sie tym nie przejmujemy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie ciągle ktoś pisze w komentarzach a 6 Marca będzie włoski skarbiec i w ogóle przestańcie ciągle pisać o tych włoskich w komentarzach bo to naprawdę denerwujące że ciagle sie widzi te komentarze.

   Usuń
 3. Okładka zapowiada swiateczny numer, a w srodku zadnego komiksu o wspomnianej tematyce. Koszmar!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziś, korzystając ze świątecznego klimatu, przeczytałem ten tom. Komiksy są ogólnie w porządku. Jest parę reprintów, ale są też te pierwszy raz drukowane w Polsce. Najciekawszy komiks tomu według mnie to "Miejska dżungla". Treść, ani jednego komiksu nie nawiązuje do Wielkanocy, choć to tom wielkanocny. To mógł być kolejny regularny Gigant Poleca, gdyby nie reprinty, których w serii GP nie publikuje się. Komiksy są o tematyce natury, roślinnej, itd. Taki wiosenny tom.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru