Kaczor Donald 2024-02 - zapowiedź - Rota, Gulien i Vicar

Już 23 lutego pojawi się 2. w tym roku i 1033. numer w historii Kaczora Donalda, w którym znajdzie się solidna porcja komiksów z kaczkami i myszami. Natomiast po okładce widać, że podjęta zostanie w wydaniu ostatnio bardzo popularna tematyka AI. Nie zabraknie kilku ciekawie wyglądających komiksów. Numer zamówicie na Egmont.pl.
Z plansz udostępnionych przez Egmont wynika, że numer będzie oparty na piątym tegorocznym Anders And, choć ostatecznie może się ciut różnić. 

Numer rozpocznie całkiem nowy komiks Sztuczna inteligencja, który podejmie temat AI, historia została napisana przez dwóch niemieckich naukowców, a zilustrowana przez hiszpańskiego rysownika. W wydaniu pojawi się też komiks stworzony przez Larsa Jensena i Marco Rotę, pierwsza historia od wielu lat z Donaldem Niewielkim w roli głównej, przodkiem Donalda żyjącym w czasach wikingów. Nie zabraknie też historii z Donaldem i Daisy narysowanej przez Guliena, w której pechowy kaczor weźmie udział w konkursie talentów.

Pojawi się też parę starszych komiksów - pochodząca z lat 70. historia o Diodaku narysowana przez Strobla, 1-stronicowy gag o Donaldzie i Daisy z lat 80. z rysunkami Vicara, a także dużo młodsza, bo mająca 11 lat historia o Pluto i innym psie autorstwa Åstrup i Angela Rodrigueza. Żaden z komiksów nie zapowiada się szczególnie wyjątkowo, ale wygląda to na solidną porcję różnorodnych opowieści.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza Kaczorem Donaldem jedynym wydaniem z kaczkami i myszami jest westernowy Gigant Mamut, który kilka dni temu trafił do sprzedaży. Większa liczba premier jest planowana na początek marca, ale o nich poznamy szczegóły na dniach.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. Jest nowa czcionka.....Wolę starą, ale ta juz jest o niebo lepsza od tej z ostatnich numerów. Oby zastosowano ją w GIGANCIE

  OdpowiedzUsuń
 2. Niespodziewałem się że sztuczna inteligencja pojawi się w kaczorze donaldzie .

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe czy jest cos planowane na 30 lecie KD w kwietniu tego roku...

  OdpowiedzUsuń
 4. kupię komiks zapowiada się super a prezent tez brzmi spoko

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela