Gigant Poleca Extra 2023-03 "Wesołego jajka!" - dziś premiera - miliony Sknerusa, Ferraris, Asteriti

Już dziś do kiosków trafiło pierwsze w historii komiksów Disneya w Polsce wielkanocne wydanie Giganta. Jest to kolejny tom cyklu Gigant Poleca Extra, którego tytuł to Wesołego jajka!. Wydanie podobnie jak bożenarodzeniowe tomy, liczy 256 stron i zostało wydane w większym formacie. Cena niestety wzrosła do 21,99 zł, a komiks można zamówić także z Egmont.pl.
Tom jest oparty na Lustiges Taschenbuch Sonderband: Ostern z 2021 roku.

Plus wydania jest taki, że wszystkie historie z tomu to nowości, natomiast minus jest taki, że pomijając komiks zamykający tom, to trudno na czymkolwiek zawiesić oko. Z tego powodu wydanie te przypomina Giganty sprzed kilku lat, gdy często w tomach było wiele krótkich komiksów, co się w ostatnim czasie zmieniło. Nie oznacza to, że jest to zły tom, ale jednak wygląda on przeciętnie i może sprawdzi się jako lekki wiosenny tom, ale fani bardziej przygodowych mogą być zawiedzeni. Na szczęście to tylko jeden z wielu Gigantów jakie pojawią się w najbliższym czasie w Polsce.

Na tle całej reszty wyróżnia się ostatnia historia, ponieważ jest to komiks ze znanej w Polsce serii Pierwsze miliony Sknerusa. Niegdyś w Polsce wydano pierwsze 10 komiksów z serii, natomiast w tym tomie pojawi się komiks o zdobyciu przez Sknerusa piętnastego miliona. Warto jednak podkreślić, że także w Niemczech późniejsze historie nie były wydawane w kolejności chronologicznej, więc to, że u nas najpierw wydano komiks o piętnastym milionie, a nie historie 11-14, w żaden sposób nie wpłynie na lekturę. 

 

W tym miesiącu do sprzedaży trafią trzy inne wydania z komiksami Disneya - MegaGiga z komiksami o wynalazkach, który zapowiada się bardzo ciekawie, Gigant z doskonałą historią o Gogusiu, a także trzeci tom Czarodziejów i ich dziejów. Natomiast kolejny tom Giganta Poleca Extra pojawi się w kwietniu, a wkrótce podamy o nim więcej informacji.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

 

 

Komentarze

 1. Mam, przeczytałem większość i niby tom wielkanocny, a w środku żaden komiks nie jest o Wielkanocy. Jakby to był seryjny, przeciętny do tego Gigant...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dobrze. To ma być wada? Po cholerę wciskać na sile coś, byle bylo świąteczne, nawet jeśli jest słabe i beznadziejne.

   Usuń
  2. Tom jest jednoznacznie reklamowany jako Wielkanocny. Gdyby to był "wiosenny" to co innego. A tak to po prostu komiks nie na temat.

   Usuń
 2. A ja się cieszę ze nie ma wielkanocnych tylko są wiosenne komiksy. Mogli tylko faktycznie dać inny tytuł i okładkę, ale mi pasuje ten tomik. Jest pełno komiksów o roślinach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszyć się, że nie ma Wielkanocnych Komiksów w tomiku opisanym i reklamowanym jako Wielkanocny? No tego, słabe...

   Usuń
  2. Przecież tu chodzi tylko o to, ze wydany w tym okresie. Okładka nawiązuje do pory wydania. Dlatego tak nazwali. Nikt Ci nie obiecuje na okładce, ze w środku przeczytasz komiks o tym jak Hyzio maluje jajka, a Zyzio z Dyziem oblewają woda Daisy. Wolałbyś czytać taki komiks tylko dlatego, ze jest o tematyce wielkanocnej? To byłoby właśnie słabe- czytać słabe komiksy tylko dlatego ze musi pasowac do okładki.

   Usuń
  3. Przypominam, ze w komiksie świątecznym z okresu grudniowego (wydany w listopadzie)- był tylko jeden dobry komiks. O Mikim. I on właśnie nie był stricte związany z tematem świat. A te „świąteczne” były wyjątkowo słabe. I co Ci z tego, ze temat sie zgadza jak szkoda czasu na czytanie słabych komiksow.

   Usuń
  4. Opowieść Wigilijna Babci Kaczki również była bardzo dobra (bo to ten sam scenarzysta nawet co ten z mikim)

   Usuń
  5. Akurat dla mnie ten pierwszy komiks, o którym wspominasz, był infantylny i tez słaby jak reszta świątecznych. Może aspiracje były ale nie wyszło. Przekombinowany i te przekazy umoralniające- takie żenujące. Wg mnie. A z Mikim był znacznie lepszy.

   Usuń
  6. Ja traktuje lekka infantylność w komiksach świątecznych jako element gatunku, coś jak jumpscary w horrorach. Taki już ich urok, a czytając te komiksy przed świętami da się na to przymknąć oko.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela