Zapowiedzi Egmontu na 2024: kontynuacje, nowe mangi i 90. urodziny Donalda

Podczas odbywającego się w poprzedni weekend Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier odbyło się spotkanie z Martyną Chrzanowską, obecną szefową komiksowego działu polskiego Egmontu, na którym zostały zaprezentowane zapowiedzi na przyszły rok. Tym razem obyło się bez wielkich ogłoszeń związanych z komiksami Disneya, ale to nie oznacza, że nie pojawiły się jakiekolwiek nowe informacje.

Egmont zamierza kontynuować wszystkie dotychczasowe serie. W przyszłym roku pojawią się kolejne tomy Kaczogrodu Carla Barksa, w tym Dotyk Midasa i inne historie z lat 1961-1962 zawierający pierwszy komiks z Magiką de Czar. Do sprzedaży trafią też kolejne albumy z prezentującego komiksy Giorgio Cavazzano cyklu Włoski Skarbiec, o którym więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście. Nie pojawiły się żadne szczegółowe deklaracje dotyczące obu serii, ale pewnie nadal będą wydawane w rytmie około kwartalnym.

Pewnym zaskoczeniem była zapowiedź 5. tomu Czarodziejów i ich dziejów, wygląda na to, że Egmont zamierza wydać ok. 300-stronicowy tom zawierający New Misadventures i Forbidden Kingdom. Podczas prezentacji pojawiła się też okładka albumu z Mikim - Straszna wyspa, który pierwotnie był zapowiedziany na listopad tego roku. Nie wiemy, czy premiera została przesunięta na przyszły rok czy pojawi się w grudniu, ale wiadomo, że Egmont cały czas ma go w planach. Kontynuowana ma być też linia Nauka z komiksem.

Cały czas będą też wydawane Czarodziejki W.I.T.C.H., na festiwalu pokazano okładkę już 11. tomu serii. W przyszłym roku pojawią się 3 lub 4 tomy reedycji. Powrócić mają też Klasyczne baśnie Disneya, na pewno pojawią się adaptacje dwóch klasycznych filmów Disneya - Księga dżungli i Piękna i Bestia, ale są planowane kolejne tomy, w tym Pinokio

Najwięcej nowości było wśród tytułów mangowych. Egmont w przyszłym roku ma kontynuować wydawanie mangi Twisted-Wonderland, a do tego dojdą dwa zupełnie nowe tytuły. Zapowiedziano Cruellę: Czerń, biel i czerwień, jednotomową mangę Hachi Ishie, która powstała przy okazji filmu sprzed paru lat, a także Piękną i Bestię, dwutomową serię od Mallory Reaves i Studia Dice, której pierwszy tom prezentuje opowieść z perspektywy Belli, a drugi ze strony Bestii.

Poza tym Martyna Chrzanowska wspomniała, że w przyszłym roku są 90. urodziny Donalda i być może w związku z tym coś specjalnego pojawi się. Nie zostały jednak podane jakiekolwiek szczegółowe informacje. Może to być zarówno jakaś nowa seria, pojedynczy tytuł jak i rocznicowy tom, który jest przygotowywany przez zagraniczne oddziały Egmontu.

Źródła ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Radku, a czy odnośnie mang Disneya pojawiło się jakieś info o "4 Town 4 Real", czyli spin-offie "Turning Red"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nic nie wiadomo, ale skoro Egmont nadal rozwija ofertę, to pewnie jest w przyszłości szansa.

   Usuń
 2. Jak 90 Urodziny Donalda, skoro dopiero był Kaczor Donald z 60-tymi urodzinami Donalda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadebiutował w 34 a więc będzie obchodził 90 urodziny

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar