Gigant Poleca Extra 2023-08 "Święta na wesoło" - dziś premiera - Faraci, Intini i Nucci

Dziś do sprzedaży trafił wyczekiwany przez wielu czytelników, świąteczny tom Giganta Poleca Extra - Święta na wesoło. Podobnie jak w poprzednich latach w tomie znajdziecie wiele bożonarodzeniowych historyjek z kaczkami i myszami, a także długa opowieść będąca crossoverem. Cena okładkowa 256-stronicowego komiksu wynosi 22,99 zł, a kupicie go także na Egmont.pl.
Wydanie jest oparte na niemieckim wydaniu z 2020 roku.

Naprawdę ciekawym elementem wydania jest 60-stronicowy komiks Faraciego i Intiniego z kaczkami i myszami w rolach głównych, w którym Święty Mikołaj obiecał wszystkim mieszkańcom Ziemi życzenie. Jak można się spodziewać, wywołało to spore kłopoty. Święty Mikołaj pojawia się też w innej ciekawie wyglądającej opowieści, napisanej przez Nucciego historii o Sknerusie, która łączy ze sobą Boże Narodzenie i W 80 dni dookoła świata. Oba komiksy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem we Włoszech, a historia Nucciego była pierwszym komiksem Disneya napisanym przez tego autora.

Reszta wydania składała się z ciut krótszych komiksów, ale wśród nich także można znaleźć ciekawsze opowieści. Jest historia o Superkwęku, znajdziecie też komiks z Braćmi Be, a także opowieść o Kaczorze Dońku narysowaną przez Giadę Perissinotto. Swoje pięć minut ma też Supergoofy oraz Czarny Piotruś i Fantomen. W tomie jest też kilka jednostronicowych gagów, które między innymi zostały narysowane przez Mastantuono i De Vitę.

Warto przypomnieć, że pod koniec listopada poza świątecznym Gigantem Poleca Extra pojawiły nowy się też Kaczor Donald i MegaGiga, natomiast na 1 grudnia jest zaplanowana premiera ostatniego w tym roku Giganta Poleca.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. Mam 2 poprzednie numery świąteczne i nawet ich nie przeglądałem. Nie lubię świątecznych historii i w tym roku daję sobie spokój, bo szkoda kasy na komiksy, których nie czytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojedyncze komiksy w tych wydaniach trafiają się fajne ale najczęściej takie które nie mają nic wspólnego ze świętami.
   Taki jest rezultat wciskania na siłę czegoś o jednej tematyce.

   Usuń
 2. Nietypowe pytanie. Chciałbym mieć trochę większy kontakt z angielskim, filmy i seriale - niekoniecznie. Pomyślałem o komiksach z uniwersum KD. Co polecacie? Tylko nie może to być coś co jest/będzie (z dużą dozą prawdopodobieństwa) w PL, ponieważ jestem zaawansowanym kolekcjonerem i być może już to mam w rodzimym języku. Fajnie jakby komik był też łatwiej dostępny i nie był jakąś rozbudowaną serią (max 5-6 tomów w serii lub jednostrzałowce). Coś ciekawego, może być ciut bardziej ekskluzywnego (dostępnego) lub z historycznymi komiksami (może być w czerni i bieli, jeśli istnieje) :) Ktoś coś poleci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być również Mickey :)

   Usuń
  2. Kolekcja komiksów Floyda Gottfredsona od Fantagraphics.

   Usuń
 3. Radku, myślisz lub masz jakieś przesłanki, że w grudniu pojawi się jeszcze kolejny rzut tego tomu? W sklepach już niestety pojawiają się braki, a mój egzemplarz jak to często bywa z bonito przyszedł uszkodzony (oderwana od grzbietu okładka), a nie było już możliwości wymiany z powodu braku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem w stanie powiedzieć. Okres przedświąteczny to czas, gdy magazyny działają na podwójnych obrotach, a zawsze mogło się zdarzyć, że wszystkie egz. przeznaczone do sprzedaży w sieci już się sprzedały.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ruszyła prenumerata "Giganta Poleca Extra" + grafik na cały rok!

MegaGiga 62 "Dworskie życie" - zapowiedź - dwa bardzo długie komiksy!