Gigant Poleca Extra 2023-08 "Święta na wesoło" - zapowiedź - Faraci, Intini i Nucci

 Już za parę tygodni, 28 listopada, do sprzedaży trafi ostatni w tym roku tom Giganta Poleca Extra i podobnie jak w poprzednich latach będzie to wydanie świąteczne. W tomie Święta na wesoło pojawi się wiele bożonarodzeniowych historyjek z kaczkami i myszami, a także długa opowieść będąca crossoverem. Cena okładkowa komiksu wyniesie 22,99 zł.
Wydanie będzie oparte na niemieckim wydaniu z 2020 roku.

Najciekawszym elementem wydania będzie najpewniej 60-stronicowy komiks Faraciego i Intiniego z kaczkami i myszami w rolach głównych, w którym Święty Mikołaj obiecał wszystkim mieszkancom Ziemi życzenie. Jak można się spodziewać, wywołało to spore kłopoty. Święty Mikołaj pojawia się też w innej ciekawie wyglądającej opowieści, napisanej przez Nucciego historii o Sknerusie, która łączy ze sobą Boże Narodzenie i W 80 dni dookoła świata. Oba komiksy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem we Włoszech.

Reszta wydania będzie składała się z ciut krótszych komiksów, ale wśrod nich także można znaleźć ciekawsze opowieści. Nie zabraknie historii o Superkwęku, pojawi się też komiks z Braćmi Be, a także opowieść o Kaczorze Dońku narysowana przez Giadę Perissinotto. Swoje pięć minut będzie miał też Supergoofy oraz Czarny Piotruś i Fantomen. Pojawi się tez kilka jednostronnicowych gagów, które między innymi zostały narysowane przez Mastantuono i De Vitę.

Warto przypomnieć, że pod koniec listopada poza świątecznym Gigantem Poleca Extra pojawi się też Kaczor Donald i MegaGiga, natomiast już w przyszłym tygodniu premierę będzie miał nowy tom kolekcji Carla Barksa z wieloma fantastycznymi komiksami.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. Właśnie o 10 widziałem na Facebooku komiksy Disneya ten tom i megagiga tytuł to chyba między nami robotami odpowiednik niemiecki to tom LTB spezial 91

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy komiks Nucciego i GENIALNY długi duetu Faraci/Intini, zapowiada się świetny tom

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy to będzie ostatni Gigant Extra w tym roku?

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejny w styczniu

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest kopia z 2022 roku, ciekawi mnie jak to jest ze w Polsce 3 letnie opóźnienie mamy? W Niemczech rozumiem co roku wychodzą giganty Extra na święta ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu tegoroczny tom świąteczny był bardzo słaby. W poprzednich dwóch latach wychodziły aktualne tomy.

   Usuń
 6. Jest jakaś szansa w Polsce na ten tomik: https://inducks.org/issue.php?c=de%2FLTBW++5#p189
  ?

  OdpowiedzUsuń
 7. swietnie czekam na premiere :D

  OdpowiedzUsuń
 8. cena przystępna ale komiks wydaje się ciekawy

  OdpowiedzUsuń
 9. A czy Życie i czasy Sknerusa McKwacza będzie jeszcze dodrukowywane ?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!