Kaczor Donald 2023-08 - zapowiedź - Andersen i inne komiksy

Myśleliście, że zapowiedziany na 24 listopada Kaczor Donald będzie zawierał bożonarodzeniowe komiksy? Nic bardziej mylnego. Ostatni w tym roku i 1031. numer w historii będzie całkowicie oderwany od zbliżającej się pory roku. Choć cena będzie wysoka, wyniesie aż 16,99 zł, to nie wygląda na to, żeby znalazło się w nim wiele ciekawych rzeczy. Numer zamówicie na Egmont.pl.
Z plansz udostępnionych przez Egmont wynika, że wydanie będzie oparte na najnowszym niemieckim Micky Mausie, choć ostatecznie może się ciut różnić.

Numer na razie wygląda po prostu bardzo, ale to bardzo słabo, a w tej cenie nie za bardzo widać, za co warto zapłacić aż 17 zł. Jedynym elementem wydania, który wygląda na wart uwagi, jest okładkowa historia Operacja Łasuch, komiks narysował Flemming Andersen, duński rysownik, który od lat tworzy opowieści z kaczkami, głównie do Gigantów, ale czasem też do 4-rzędowych wydań. Niestety reszta wydania zapowiada się na zestaw średnich i słabych hiszpańskich rysowników, z których każdy kolejny rysuje bardziej generycznie. A wygląda na to, że wśród opowieści znajdą się też komiksy niegdyś wydane w Polsce.

Bardzo dziwna rzecz natomiast zdarzyła się na planszach udostępnionych przez Egmont. Zmieniono czcionkę w komiksach na stosowanego niegdyś w piśmie Ariala i jeżeli faktycznie tak będzie wyglądać pismo, to byłaby to dobra decyzja. Nie wiadomo jednak dlaczego zmieniono także fonty w tytułach i to co zostało zaprezentowane przez wydawnictwo, bardziej wygląda na jakieś testowe pliki niż wersję, która miałaby iść ostatecznie do druku. Za kilka dni przekonamy się, jak w rzeczywistości wygląda pismo.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza Kaczorem Donaldem pojawi się też nowy MegaGiga i świąteczny Gigant Poleca Extra, natomiast już premierę miał miał nowy tom kolekcji Carla Barksa z wieloma fantastycznymi komiksami.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Komiksy bożonarodzeniowe się czyta w grudniu a nie w listopadzie Radku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja pi*******, 17 zł?! Pogięło ich już totalnie. Kto to kupi!

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja sie cieszę z każdego KD. Im ich więcej tym lepiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale jeśli droszsze to chyba nie takie fajne

   Usuń
 5. 17zł? i jeszcze te śmieciowe zabawki które psują się po dwóch minutach? słuchajcie nie kupujcie tego to wywalanie forsy w błoto

  OdpowiedzUsuń
 6. te komiksy są a :tępe b:strasznie drogie c:zawierają zabawki które są do kitu

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatniego Kaczora Donalda kupiłem gdzieś na samym początku tego roku. I bardzo dobrze, że zaprzestałem. Czy ktoś tu sądził, że jeśli wydań będzie więcej w ciągu roku, to cena się utrzyma? Bo ja nie.
  Ten tytuł oraz inne tego typu tytuły będą skierowane zdecydowanie dla osób, które są mocno zagorzałymi fanami wszelkich komiksowych kaczek.
  Nowy czytelnik, ani taki który rozpocząć niedawno przygodę z takimi komiksami, najszybciej z tego zrezygnuje.
  Cena wzrosła, a zawartość taka sama, czyli mizerna jak na nasze polskie realia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cena wzrosła z całkowitego innego powodu - po prostu ceny pism Egmontu w końcu, z pewnym opóźnieniem, dotknęła podwyżka cen papieru, druku i dystrybucji.

   Usuń
  2. Nie wiem czy "opóźnionym" wzrostem można nazwać fakt, że w ciągu ostatniego roku-półtora roku były już trzy albo i cztery podwyżki. Bardzo nieadekwatna jest już cena KD w stosunku do Giganta - przez lata KD był mniej więcej o połowę tańszy od Giganta, teraz KD kosztuje już ponad 80% ceny Giganta....

   Usuń
 8. Nie warto zamawiać czasopisma , czy też innych książek z kaczkami prosto z internetowego EGMONTU, bo za nie trzeba też dodatkowo doliczać koszty dostawy, czyli cena wychodzi jak praktycznie w sklepie.
  Duży minus za pakowanie komiksów, każdy egzemplarz od nich to powyginanymi rogami, inne sklepy tego nie robią przychodzą całe jak nówki, czyżby osoby, które pakują nasze książki czy czasopisma na siłę to robiły, albo zdecydowanie za karę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem problem tylko z KD jak dotąd. One faktycznie przychodzą pogniecione czasem. Ale praktycznie nie da się już dostać KD na bieżąco u mnie w mieście więc muszę przez Egmont. Po za tym są raczej solidni. Bardziej bym się obawiał innych internetowych sprzedawców jak pakują. Natomiast ceny wysyłki rzeczywiście wysoki. Po za tym Eont nadal nie dał żadnego rabatu na najnowszy numer KD (ten który dopiero wyjdzie).

   Usuń
 9. Cena egzemplarza w prenumeracie kosztuje teraz 16.49 zł? Czyli tylko 50 gr taniej niż normalnie? Słabo trochę

  OdpowiedzUsuń
 10. z tymi cenami KD to juz daja czadu...

  OdpowiedzUsuń
 11. Wie ktoś gdzie prenumerować KD? Z ruchu właśnie wysłali mi maila, ze nie będzie juz prenumeraty w 2024r.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wróciłem do kupowania Kaczora Donalda od numeru z Marią Skłodowska-Curie, ale najwyższy czas już sobie odpuścić. Czasopismo obecnie bez duszy, wydawane na kiepskim papierze, z tandetnymi zabawkami i w wysokiej cenie. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem obecnie jeśli chodzi o poziom pisma to nie jest źle. Oczywiście daleko do poziomu z lat 90 ale bywały już gorsze okresy według mnie.

   Usuń
 13. nie wiem czy zauważyliście że prawie przy każdym numerze drożeje o prawie dwa złote

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela