Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 11 - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafiły dwa tomy z serii Czarodziejki W.I.T.C.H., disnejowskiego cyklu fantasy o młodych czarodziejkach. Nowa historia, o której więcej w osobnym tekście, i jedenasty tom reedycji starszych komiksów, który zawiera historie otwierające szóstą sagę. Ragorlang. Jest to tom liczący 384 stron, którego cena okładkowa wynosi 109,99 zł. Przykładowe strony z wydania znajdziecie tutaj, a tom jest już dostępny m.in. na Egmont.pl.

Album zawiera komiksy 64-69 o W.I.T.C.H. Historie zostały wydane pierwotnie wydane w numerach 127-138 magazynu, które opublikowano w Polsce pomiędzy lutym a lipcem 2008. Najpewniej na początku przyszłego roku pojawi się tom zawierający komiksy zamykające szósty cykl, a łącznie w 2024 roku pojawią się trzy lub cztery tomy, o czym informowano na festiwalu w Łodzi.

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto.  

Czarodziejki W.I.T.C.H. - Księga dziesiąta
 Liczba stron: 384, Stron komiksów: 354

  • Dodatki:
  • Kto jest kim w WITCH? - 3 strony - artykuły
  • 12 całostronicowych ilustracji (po 2 na każdy komiks)

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka