Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 11 - zapowiedź

W listopadzie Egmont będzie kontynuował wydawanie reedycji Czarodziejek W.I.T.C.H., ale wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie pojawi się wydanie zatytułowane Nowe historie. Kiedy zostanie wydany nowy komiks o czarodziejkach? Na ten moment nie wiemy. Natomiast jedenasty tom zbiorczego wydania został zapowiedziany na 22 listopada. Cena okładkowa 384-stronicowego tomu wyniesie 109,99 zł, a w środku znajdą się historie otwierające szóstą sagę - Ragorlang. W przedsprzedaży możecie zamówić go z Egmont.pl.  

W tomie znajdą się komiksy oryginalnie wydane w numerach 127-139 magazynu, które opublikowano w Polsce pomiędzy lutym a lipcem 2008. W tomie pojawi się sześć historii otwierających szósty podcykl, czyli Krzyk, Tylko kwiaty, Wspomnienia, Z twojej strony, Mroczna strona i Poza granicami. Pewną ciekawostką dla fanów kaczych historii i nie tylko jest to, że ostatnia historia w tomie to jedyny regularny komiks z czarodziejkami, który stworzył duet Radice i Turconi.

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in. Francesco Artibani, Teresa Radice, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru