Nauka z komiksem - zapowiedź disnejowskich komiksów popularnonaukowych

Egmont 31 maja zamierza wydać trzy komiksy z serii Nauka z komiksem, czyli z zapowiadanej przed paroma miesiącami serii z popularnonaukowymi komiksami Disneya. Każdy z tomów zostanie wydany w formacie A5, w miękkiej oprawie, będzie liczył 64 strony, a cena okładkowa wyniesie 34,99 zł.

Polskie wydanie będzie oparte na publikowanej m.in. we Włoszech serii Disney - Science in Comics. Biorąc pod uwagę, że włoskie tomy liczą po 180 stron, a na okładkach zamieszczonych wyżej tomów są numerki "1", podejrzewamy, że Egmont podzielił oryginalne wydania na trzy cieńsze tomy, a w kolejnych miesiącach będą publikowane kolejne części.

Pod koniec mają do sprzedaży trafią Galaktyki i planety. Początek wszystkiego z bohaterami Wielkiej Szóstki, Genetyka i ewolucja. Życie nawiązujące do serii Lilo i Stich oraz Era dinozaurów. Straszne jaszczury, czyli dinozaury triasu z dinozaurami i Sztućkiem z Toy Story 4. Każdy tom poza komiksami, tworzonymi głównie przez włoskich autorów, będzie też zawierał artykuły związane z szeroko pojętą nauką.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Gigant Poleca Extra 2023-06 "Disney 100" - dziś premiera rocznicowego tomu

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici