MegaGiga 59 "Genialne wynalazki" - dziś premiera - Cavazzano, Carpi, Casty

Łącznie w tym roku zostanie opublikowanych 6 tomów MegaGiga i Giganta Mamuta, więc pierwszy tegoroczny MegaGiga - Genialne wynalazki, właśnie trafił do sprzedaży. W środku znajdziecie ponad 500 stron komiksów Disneya, są to w 100% historie nigdy niewydane w Polsce, głównie opowiadające o wynalazkach. Tom jest dostępny także na Egmont.pl.
Wydanie w dużej części, nie w całości, jest oparte na niemieckim 82. Lustiges Taschenuch Spezial z 2018 roku. Podobnie jednak jak w innych tegorocznych tomach - wprowadzono pewne zmiany.

Tom wygląda wprost znakomicie. Wydanie poświęcone różnym dziwnym wynalazkom otwiera  komiks Salvaginiego i Cavazzano o Sknerusie i Diodaku, przepięknie narysowana historia, bardzo wysoko oceniana przez czytelników. W środku znajduje się też inny komiks Cavazzano o Donaldzie i Diodaku, ale też długa opowieść Carpiego o kosmicznej podróży kaczek i nigdy niewydany po polsku kryminalny komiks o Mikim autorstwa Casty'ego. Do tego dochodzi także długi komiks o podróży w czasie Mikiego czy krótka historia Facciniego. 

W wydaniu znajdują się też dwa komiksy narysowane przez De Vitę - klasyczna opowieść o Donaldzie i wynalazku Diodaka, która została stworzona w połowie lat 90. i równie dobrze mogłaby się pojawić w Gigancie w 1997 roku, a także dużo młodszy komiks z Indianą Goofsem i Mikim. Ten drugi komiks, jak zresztą cała końcówka tomu, pochodzi z wydanego nie tak dawno Temapocket 2023-01. Komiksy z tego wydania poświęconemu sztuce pojawiły się też w pierwszym tegorocznym Mamucie, który od paru tygodni jest dostępny w sprzedaży.

Warto podkreślić, że jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafi trzeci tom Czarodziejów i ich dziejów. Natomiast kolejne 512-stronicowe wydanie pojawi się w maju i będzie to Gigant Mamut o tematyce rycerskiej. Na kolejnego MegaGiga będziemy musieli poczekać do lipca.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. "Genialne wynalazki" - zapowiada sie genialny tom. Lece do kiosku!

  OdpowiedzUsuń
 2. No proszę, jak Egmont chce to potrafi. Świetny tom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie wyglada ta okładka, jest jakby z innego materiału. Bardzo na plus bo będzie mniej się niszczyć

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie na zupełnie inny temat, ale kiedy ukaże się ten tom o przeszłości Sknerusa oparty na szwedzkim wydaniu?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela