Klasyczne baśnie Disneya 8 "Alicja w Krainie Czarów" - dziś premiera

Dziś poza trzecim tomem Czarodziejów i ich dziejów do księgarń trafił też inny disnejowski komiks. Mowa o kolejnej adaptacji filmu animowanego Disneya z cyklu Klasyczne baśnie Disneya. Dziś do sprzedaży trafił ósmy tom serii - Alicja w Krainie Czarów, który zawiera komiks oparty na animacji z 1951 roku. Wydanie można też kupić na Egmont.pl.  

Po raz pierwszy w ramach serii pojawił się komiks, który nigdy wcześniej nie był wydany po polsku.  Napisał go zmarły parę miesięcy temu François Corteggiani, którzy fani komiksów Disneya kojarzą także z wielu świetnych historii z kaczkami, a narysowała grupa europejskich twórców. Jest to jedna z wielu adaptacji filmów Disneya, które powstały na zlecenie wytwórni pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów, w tym wypadku komiks także pojawił się w lekko odświeżonej wersji.  

W najnowszym albumie pojawiła się zapowiedź kolejnego tomu, którym będzie Śpiąca Królewna. Najpewniej za kilka miesięcy do sprzedaży trafi adaptacja filmu Disneya z 1959 roku, która już jakiś czas temu została wydana po polsku. Warto dodać, że w najbliższym czasie pojawią się też inne tytuły oparte na filmach Disneya - w kwietniu zostanie wydany drugi tom Samuraj i Stich, a w maju komiksy popularnonaukowe

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!