Lucky Luke, Sami i Czarolina - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

W marcu do sprzedaży trafi (a częściowo już trafiło) wiele komiksów Disneya, ale nie zabraknie też ciekawych tytułów z innych serii skierowanych do szerokiego grona odbiorców. Część z nowości Egmontu premierę ma już dziś.  Poniżej znajdziecie plansze z wybranych nowości, pozycje kupicie w dobrych księgarniach, w tym także na Egmont.pl.

Jedną z ciekawszych nowości jest na pewno kolejny tom Lucky Luke'a - Miasto duchów. 25. tom serii o samotnym kowboju, w którym tytułowy bohater trafia do opuszczonego miasta, został już swego czasu wydany przez Egmont w wydaniu zbiorczym w pomniejszonym formacie, a teraz w końcu go opublikowano w pełnym wydaniu.

Dziś w sprzedaży pojawił się też piąty tom serii Sami - Mroczny wir. Cykl autorstwa Fabiena Vehlmanna i Bruna Gazzottiego to przygodowy komiks w klimatach postapo, który wielokrotnie został nagrodzony na różnych festiwalach i jest przeznaczony dla ciut starszych czytelników. W nowym tomie bohaterowie muszą wejść do niebezpiecznej "czerwonej strefy". 

Premierę ma także drugi album cyklu Herkules agent międzygalaktyczny - Intruz, komiksu opowiadającego o uczniach kosmicznej akademii szkolącej przyszłych agentów mających chronić dzieci w całej galaktyce. Serię stworzyli Vincent Zabus i Antonello Dalena (znany m.in. z Ernesta i Rebeki oraz komiksów Disneya).

Egmont nie zapomina tez o serii składającej się z  humorystycznych gagów z udziałem młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji. Siódmy tom serii, Mali Bogowie - Biedny Herakles dostarcza kolejne kilkadziesiąt zabawnych perypetii, które tworzą Christophe Cazenove i Philippe Larbier.  

Do sprzedaży trafił też piąty tom Czaroliny - Pan wyspy Vorn. Jest to jednocześnie finałowy tom pierwszego cyklu o przygódach fantastykologów, którzy na niezwykłej wyspie Vorn badają stwory z mitów, legend i baśni, a jednocześnie próbują rozwiązać tajemnice, które skrywa wyspa. Autorkami komiksu są Sylvia Douyé i Paola Antista. 

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela